Minulou středu „sekerníka“ Omara Bena Hassena Tliliho vyhnaly ze soutěže nepovedené dortíky indiánky. Fanoušky to překvapilo, ale ortel porotců byl neoblomný, „vánoční stromečky“ si prý rozhodně neobjednali. Když se ale Omar v nejnovějším díle spolu s osmi dalšími odpadlíky vrátil do společné kuchyně, jasně věřil, že porotcům vytře zrak, a získal zpět zástěru se jménem.

Zadáním bylo oprášit a povznést jídlo, s nímž soutěžící uspěli při castingu. Pro Omara to znamenalo uvařit svou slavnou polévku. Když se ale porotci objevili u jeho stolu, neskrývali znechucení. „Omare, vy tady máte zase binec. Vždyť vy jste tu měl vždycky pořádek!“ pustil se do něj Honza Punčochář (40). „Já vás chci dnes ohromit tím jídlem,“ odpověděl Omar klidně a pokračoval ve vaření.

Namísto mistrovsky zvládnutého pokrmu přistálo porotcům na stole něco katastrofického. Stačil jediný Punčochářův pohled a Omar okamžitě vytušil, že tohle nedopadne dobře. „Já absolutně nechápu, co jsi tam tu hodinu dělal, když jsi nám přinesl tohle,“ byla první reakce Přemka Forejta (33) na Omarovu polévku. Nudle, tři krevety a pár koleček zeleniny v nevábném aranžmá rozhodně není pokrm hodný někoho, kdo by podle svých slov „radši zemřel, než prohrál“.

„Ty bys měl být nejdál, odešel jsi jako poslední,“ připomněl zaraženému odpadlíkovi Přemek. „Kde jsou ty suroviny? Vy jste měl ze všech soutěžících nejvíce nabouchaný ten košík,“ chtěl vědět Radek Kašpárek (38). Omar pod tlakem šokovaných pohledů přiznal, že většina surovin zůstala na stole. Ani jeden z porotců se pak neodvážil jídlo ochutnat, což pro zklamaného Omara znamenalo jediné – definitivní konec v soutěži.

Návrat tří odpadlíků

Naopak více štěstí měla trojice soutěžících, která sice vypadla, ale o tomto kole se do soutěže mohla vrátit - Evi, Chili a Pája. Poslední jmenovaný si postup vybojoval díky obřímu řízku a jen těsně za sebou nechal soupeřku Kamilu, která ho ale po ortelu poroty i tak s radostí objala. Bohužel někteří diváci by raději viděli její návrat a Pájovi vyčítali, že je »mamánek«. „No dneska je to jen maminka sem, maminka tam... On je úplně nepoužitelný,“ stěžovali si na sociálních sítích.

VIDEO: Omar znovu vypadl z MasterChefa. Porotci jeho jídlo odmítli ochutnat. 

Video
délka: 02:10.28

Omar znovu vypadl z MasterChefa. Porotci jeho jídlo odmítli ochutnat TV Nova

Fotogalerie
65 fotografií