Majitelka pojízdné prodejny Alena Konvičková (Pavla Tomicová) nejde ve Slunečné pro ostré slovo daleko. Neměla třeba problém pustit se do sporu se zlatými hochy, které zablokovala svou dodávku. Jenže osud jí do cesty postavil ještě daleko horší překážku, než pár vymydlených mazánků. Lékař v důchodu (Václav Knop) jí diagnostikoval cukrovku. Jak se Konvičková popere s tímto soupeřem?

Alena, které nikdo neřekne jinak než Álo, je velmi shánčlivá žena, jejíž velkou láskou jsou peníze. Dokáže kdeco splašit, vykupuje od zemědělců přebytky, které výhodně prodává, a taky tak trochu krade. No prostě ženská do kšeftu...

Za Álu ve Slunečné či ani za vesničanku Růženu Hejkalovou se Tomicová nominace na Českého lva nedočká. Jej mohla prvně v životě – ve svých sedmapadesáti letech – získat roku 2020 za vedlejší roli sousedky Procházkové v komedii Jiřího Havelky Vlastníci. Z křišťálové sošky se radovala Klára Melíšková. Akademici ji ocenili za sousedku Roubíčkovou.

 

Ve StarDance získala stříbro

Před kamerou se Tomicová zabydlela koncem 20. století. Skvělá byla coby psycholožka Kulková v komedii Nuda v Brně nebo nadržená dáma středního věku, která sváděla dvojici paniců v podání Vojtěcha Kotka a Jiřího Mádla ve Snowborďácích. Tomicová se evidentně nezalekne žádné výzvy. Roku 2018 přijala nabídku účastnit se show České televize StarDance …když hvězdy tančí. S Markem Dědíkem skončili druzí.

Fotogalerie
9 fotografií