„Už šest let bojuji s anorexií. V tom nejhorším období jsem si pořídila prvního pejska, samozřejmě pod podmínkou mých rodičů, že budu lépe jíst,“ přiznala druhá nejmladší soutěžící pekařské show, jejíž závěr se již blíží.

Kdysi vážila jen 32 kilo a kvůli tomu skončila i dvakrát na kapačkách. „Tehdy jsem začala hodně péct. Je to poměrně časté u lidí, kteří trpí touto poruchou stravy. Chcete pečovat o ostatní a možná i trochu odlákat pozornost od toho vašeho problému,“ odhalila mladá brunetka, proč vlastně vytváří sladkosti.

Kvůli svému zdravotnímu problému bohužel trpí pekařka a psí chovatelka Anička i osteoporózou páteře. Z toho důvodu je už několik let v invalidním důchodu. Teprve pořad Peče celá země jí změnil život. „Víte, dříve jsem nemohla ani chodit do restaurací, ale postupně jsem se svými kolegy z pořadu začala chodit na společné obědy,“ říká Anička.

„Trochu jsme se našla a pochopila, co je má pravá vášeň. Už mi přišly i nějaké zajímavé nabídky, ale zatím o tom ještě nemůžu moc mluvit,“ dodala vděčně soutěžící, která se o prvenství v show »popere« u plotny s Pavlínou (45) a Petrou (43). Napínavé finále soutěže můžete sledovat v sobotu večer ve 20.10 na ČT1.

Odpadlíci s chlebíčky!

Kromě tří finalistek se zítřejšího klání zúčastní také odpadlíci z předchozích večerů. Soutěžící navíc podpoří příbuzní, kteří budou sledovat, s jakými výzvami se budou tři nejlepší amatérské pekařky potýkat. Kromě makronek a speciálního dortu se budou muset popasovat i s obloženými chlebíčky.

„Jde totiž o nedílnou součást české gastronomie, která zdobí nejeden stůl oficiálních i domácích hostin více než sto let. Byli jsme zvědaví, jak se tradiční disciplíny chopí naši zkušení pekaři, kteří musí tentokrát perfektně upéct nejen chutnou veku, musí ale taky chutně a kreativně pečivo nazdobit,“ prozradil deníku Aha! kreativní producent ČT Petr Mühl.

VIDEO: Porotce Peče celá země Josef Maršálek: Španěla vyměnil za Čecha a odchází z Prahy! 

Video
Video se připravuje ...

Porotce Peče celá země Josef Maršálek: Španěla vyměnil za Čecha a odchází z Prahy! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
44 fotografií