Reboot populárního Beverly Hills 90210 se na amerických televizních stanicích objevil 7. srpna letošního roku. Místo dychtivě očekávaného seriálu, který své příznivce navrátí zpět do let devadesátých, jak alespoň naznačovaly první teasery a trailery, dostali diváci sladkobolnou telenovelu o zkrachovalých hvězdách, a přestože první díl patřil mezi nejsledovanější pořady a jednu dobu platil mezi nejvyhledávanější na internetu, postupně o seriál klesal zájem. Všechny ostatní seriály na zahraničních televizních stanicích, jako je například CBS, NBC nebo CW, si přitom v průběhu vysílání udržely alespoň 50% diváků jako na počátku. Ne však „béháčko“.

Kamenem úrazu bude podle všeho fakt, že diváci tentokráte nesledují osudy dvojčat Walshových, tedy Brendy a Brandona, a jejich přátel z Peach Pitu, ale v podstatě herce jako takové. Například místo cudné Donny tedy vidí herečku Tori Spellingovou (46), která má problémy s manželem a dětmi (herečka, přestože její seriálová postava byla několik sérií přesvědčená panna, má ve skutečnosti pět potomků a mnohokrát nevěrného manžela erotomana).

Inspirace reálnými životy je však pouze velmi volná, Gabrielle Carterisová (58), neboli seriálová šprtka Andrea, je dnes prezidentkou odborové organizace SAG-AFTRA, která zastupuje 160 tisíc pracovníků ze světa médií a šoubyznysu, a je už 27 let šťastně provdaná, zatímco v BH 90210 teprve zkoumá svou sexualitu a má milostné eskapády s jinými ženami.

Drasticky se snižující sledovanost a velice slabé hodnocení na všech možných internetových databázích (na ČSFD má „béháčko“ například pouhých 53% ze sta) zatím nasvědčuje tomu, že druhá série pravděpodobně ani nevznikne. Přestože se pomalu, ale jistě blíží konec první řady (má totiž pouze šest dílů), televizní společnost Fox se dosud nevyjádřila k tomu, zda bude nějaké pokračování. To bývá většinou podmíněnou diváckým zájmem. A i když není BH90210 největším seriálovým průšvihem tohoto roku, fanoušci party zbohatlíků z Los Angeles se nejspíše nemají nač těšit...

VIDEO: BH90210: Brenda, Brandon, Donna, Kelly… ti všichni jsou zpět, tentokrát ale sami za sebe.

Video
délka: 03:36.02

BH90210: Brenda, Brandon, Donna, Kelly… ti všichni jsou zpět, tentokrát ale sami za sebe. • VIDEO Fox Network

Fotogalerie
60 fotografií