O tom, že český národ baví kriminálky, nejspíš není třeba pochybovat. Sobotní večer totiž plně opanoval Temný Kraj s Lukášem Vaculíkem (57). Napínavé vyšetřování odborníka na sériové vraždy Petra Kraje a jeho pejska Egona vidělo na 919 tisíc diváků, tedy necelý milion lidí nad osmnáct let, čímž si v osm hodin naprosto získali prvenství sledovanosti.

Daleko za sebou nechali Zázraky přírody na České televizi. Zábavná show, kterou provádí moderátoři Maroš Kramár (60) a Vladimír Kořen (45), zaujala 590 tisíc sledujících. Třetí místo opět patřilo Primě a seriálu Polda. První díl zábavné detektivky s Davidem Matáskem (56) v hlavní roli vidělo 484 tisíc lidí, což je také velice hezké číslo – nebyl to totiž premiérový díl, ale opakování.

Filmy jako takové zůstaly v sobotu zcela v pozadí. Seriály nechaly daleko za sebou romantický snímek Angelika a sultán na ČT 1, dobrodružný film Kong: Ostrov lebek i akčňák 60 sekund se sexy Angelinou Jolieovou (44). Televize Nova se zkrátka umístila až na pátém a šestém místě sledovanosti. Vynahradila si to ovšem následující den, kdy jednoznačně bodovala.

Naprosto nejsledovanějším pořadem se totiž stala Policie Modrava. První epizodu z nejnovější třetí série si nenechalo ujít neuvěřitelných 1 817 tisíc diváků, tedy téměř dva miliony! Tolik lidí chtělo vědět, zda se krásné a emancipované kriminalistce Soně Norisové a jejímu parťákovi Filipovi Tomsovi (35) podaří v nádherném prostředí Šumavy vyřešit zapeklitý příběh zavražděného ajťáka.

Druhé místo také patřilo Nově a jejich novince, unikátnímu pořadu Příběhy českých zločinů. Před televize usedlo slušných 790 tisíc dospělých diváků, které zajímal případ zavražděného mladého muže v zahrádkářské kolonii, jenž jim přiblížil investigativní novinář Janek Kroupa (45). Třetí místo patřilo České televizi a premiéře komediálně laděnému dramatu Chata na prodej, které vidělo 664 tisíc diváků, a čtvrté relaci 168 hodin s Norou Fridrichovou (41). Tu si totiž pustilo 464 tisíc lidí.

Prima s českou komedií Svatá čtveřice zůstala až na sedmém místě, daleko za nováckými Střepinami, krimifilmem Holka na zabití z osmdesátých let na „čétéčku“, nebo westernem Rudé slunce z roku 1971 na ČT2. Příběh o čtveřici přátel, kteří se rozhodli zpestřit si manželskou nudu sexem ve čtyřech, sledovalo „jenom“ 211 tisíc diváků. Krimi podle všeho táhne více, než romantika… 

VIDEO: Upoutávka k pořadu Policie Modrava

Video
délka: 02:01.24

Policie Modrava Kristýna Léblová, Lukáš Červený, TV Nova

Fotogalerie
34 fotografií