25. červen 2019
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Velké finále MasterChefa: Kdo vyhraje? Diváci i exsoutěžící mají jasno!

/
 • Velké finále MasterChefa: O vítězi mají jasno diváci i vypadlí soutěžící!
  12. června 2019 ● 19:00
   

  Dnes večer se ve finále utkají tři mladí kuchaři o titul soutěže MasterChef Česko. Barmanka Lea (25), student Honza (22) a studentka Kristína (22) se dozví verdikt, který jednomu z nich od základu změní život. Jak se připravovali na finále, jaká byla jejich cesta soutěží a komu věří diváci nejvíce?

 • 1.

  Jan Vorel (22, student)

  Dvaadvacetiletý student Honza se do soutěže přihlásil s velkým handicapem – narodil se totiž pouze se šesti prsty. I přesto si svým kuchařským uměním dokázal získat srdce diváků i uznání poroty. 

   

  Jeho cesta soutěží ovšem nebyla nejjednodušší. Když soutěžilo posledních osm finalistů, byli kuchaři rozděleni do týmů po dvou. O adeptovi na vyřazení se na začátku dubna rozhodovalo mezi Honzou a Ester. Porota se překvapivě rozhodla v soutěži ponechat Ester, a tak Honza balil kufry a soutěž opustil. 

  Rozhodnutí poroty naštvalo diváky. „Za mě měla vypadnout Ester. Honza si to zasloužil. Od začátku bojoval a nikdy si na nic nestěžoval, i přes svůj handicap,“ rozčilovala se na internetu jedna z divaček. „Honza určitě neměl vypadnout, byl to můj favorit. Bez něj nemám důvod dále sledovat,“ smutnila další. 


  Možná i proto se porota rozhodla udělit mu ve 14. dílu druhou šanci, které se mladý kuchař z Ivančic chytil, a do soutěže se vrátil. 

  Finalista soutěže MasterChef Česko - Jan Vorel

  VIDEO: MasterChef Česko: Návrat vypadlých rozpoutá peklo!

  Video
  délka: 01:16

  MasterChef Česko: Návrat vypadlých rozpoutá peklo! TV Nova

 • 2.

  Lea Skálová (25, barmanka)

  Sympatická kuchařka Lea z Prahy je vystudovaná grafička, ale živí se jako barmanka. S nadsázkou prozradila, že se do soutěže přihlásila, aby se konečně stala slavnou a mohla přestat chodit do práce.  

   

  Emotivní Lea v soutěži zažila něco, co nečekali diváci, ale ani ona samotná. Před zraky kamer se totiž dočkala žádosti o ruku! Přímo před porotci a ostatními soutěžícími poklekl její přítel Michal s žádostí o ruku.

  „Bylo to spontánní rozhodnutí. Hlavně to odpovídá povaze mojí i Ley a myslím, že se to hodí i do soutěže,“ svěřil se Michal, i když nevěděl, jak jeho partnerka novinku vezme. Naštěstí pro něj nadšeně souhlasila. A pak už jen s nadšením volala: „Mami, já se budu vdávat!“ 

  Finalistka soutěže MasterChef Česko - Lea Skálová

  VIDEO: Zásnuby v MasterChef Česko

  Video
  délka: 01:35

  Zásnuby v MasterChef Česko Jana Hanušová

 • 3.

  Kristína Nemčková (17, studentka)

  Není ještě ani plnoletá, a přesto se sedmnáctiletá studentka Kristína dokázala probojovat až do finále největší kuchařské soutěže v České republice! V kuchyni se pohybuje od svých pěti let a o vaření a receptech dokonce vede svůj vlastní blog.  

   

  Podobně jako v případě Honzy už Kristína zažila, jaké to je ze soutěže vypadnout a následně se vrátit. O tom, že vypadla předčasně, měli jasno diváci i ostatní soutěžící. „Neměla vypadnout, já jí strašně fandila. V jejím věku tak umět vařit, klobouk dolů, byla skvělá,“ psala jedna z divaček v diskuzi.

  Pro diváky byla Kristína jasnou favoritkou od začátku. A tak to vnímala i porota. „Jste talent od Boha. Vaše jídlo mě naprosto dostalo. Nechápu, jak někdo v sedmnácti může takhle vařit, já jsem v tomto věku dokázal uvařit maximálně vajíčka,“ zaznělo z úst porotců během pořadu. 

   

  Po jejím vyhazovu smutnil i postupující Oliver. „Myslím, že ona je jeden z největších talentů, který tady máme. V tuto chvíli je na tom balkoně spousta horších kuchařů,“ řekl soutěžící bez váhání. 

  Finalistka soutěže MasterChef Česko - Kristína Nemčková

  VIDEO: Rozhodnutí poroty – soutěž MasterChef musela opustit soutěžící Kristína

  Video
  délka: 00:46

  Rozhodnutí poroty - soutěž MasterChef musela opustit soutěžící Kristína. archiv TV Nova

 • 4.

  Příprava na finále

  „Já se určitě zavřu do kuchyně a už mě nikdo neuvidí. Já se opravdu pokusím trénovat z plných sil, protože už je to poslední díl a já do toho chci dát všechno.“ To byl plán již jednou vyřazené Kristíny Nemčkové. 

   

  Honzova příprava probíhala v podobném duchu, ale s tím, že se zaměřil převážně na pečení. „Prvně vstřebám tu euforii a pak vypiluju to sladký, protože předpokládám, že něco sladkého tam bude, takže v té cukrařině musím zabrat, abych tam úplně nevybouchl. Budu se snažit co nejvíc péct, napíšu Kačence, ta v tom byla úplně jednička a snad mi poradí,“ práskl Honza, který se nebojí o pomoc zažádat i u bývalé kolegyně ze soutěže. 

  Lea má navařeno víc než dost, a tak si chtěla hlavně odpočinout a načerpat síly na finále. „Na velké finále se budu připravovat hlavně psychicky, protože navařeno teď mám hodně za těch pár týdnů, co jsme tady. Myslím, že jsme všichni rozvaření a v hlavě máme spoustu nápadů a teď už je potřeba se jen koncentrovat, uklidnit a hlavně být v pohodě.“

  MasterChef Česko

  VIDEO: Ester z MasterChef Česko: Kluci v soutěži jsou burani!

  Video
  délka: 00:48

  Ester z MasterChef Česko: Kluci v soutěži jsou burani! TV Nova

 • 5.

  Kdo vyhrál u diváků?

  Soutěžící mají za sebou několik měsíců velké dřiny, stresu a už dnes večer se poperou o titul MasterChef Česko 2019 a získají výhru půl milionu korun. V hledišti je dokonce podpoří jejich nejbližší.  

   

  Televize Nova na svých stránkách zveřejnila anketu, kde mohli diváci hlasovat, jakého vítěze by si přáli. S drtivou převahou u diváků vyhrál mladý student Honza s 65 % hlasů. Jako stříbrnou vidí diváci talentovanou studentku Kristínu, které zaslali 26 % hlasů. Trojici pak s devíti procenty uzavírá barmanka Lea. 

  Soutěžící Marek Kühnel v kulinářské show MasterChef Česko

 • 6.

  Kdo vyhrál u ostatních soutěžících?

  Dokonce i bývalí soutěžící MasterChefa před samotným zakončením třetí řady prozradili své tipy na vítěze. A jsou celkem zajedno! Dlouhé týdny společně tvořili skvělý tým, a ačkoliv někteří amatérští kuchaři soutěž opustili velmi brzy, stihli si udělat jasný názor na to, kdo vaření ovládá nejlíp a měl by se stát MasterChefem Česko 2019.  

   

   „Z téhle trojky je pro mě nejvíc Honzík. Když jsem ho viděla v kuchyni poprvé, jak vařil, tak jsem si říkala, že je to neskutečné. Od začátku mám k němu strašný respekt,“ má jasno soutěžící Monika. „Já to dlužím Honzovi, protože shodou okolností v den, kdy jsem vypadla, mi dal velkou příležitost, abych mohla skvěle navařit, a já ji nevyužila,“ drží palce Honzovi Šárka.

  Šok v MasterChef Česko! Do soutěže se vrátili favorité Honza a Kristína, ale i Šárka!

  Stejný názor má i Ester. „Já od začátku říkala, že finálová trojka bude Kristína, Honza a Oliver. Oliver vypadl a z těchhle dvou to nejvíce přeji Honzovi. Je to proto, že on je se svým handicapem srovnaný. Diváci pochopili, že on svoje místo má skvěle vyvařené.“


  Honzovi by vítězství přál i Petr, který v soutěži skončil těsně před branami velkého finále. „Přeji to Honzovi, je to opravdu skvělý kuchař, moc mě tady inspiroval a přeji si, aby vyhrál.“ Stejně tak to vidí i jeho velký kamarád ze soutěže Mirek. „Honza, nejenom, že mu fandím, protože tady zažil úplně neskutečné věci a stal se z něj tady můj velký kamarád, ale je i exkluzivní kuchař a obrovsky si to zaslouží.“ 

  Soutěžící Mirek z MasterChefa

  „Mám dva favority, je to Honza a Kristína. Fandím oběma, ale přál bych si, aby to vyhrála Kristína,“ prozradil bývalý soutěžící Oliver. Stejný výsledek jako Oliver by si přáli ještě Denisa, Bára a Marek. Katka se mezi dvěma favority nemohla rozhodnout. 

  MasterChef Česko

  VIDEO: Radek Kašpárek v MasterChef Česko:„Já se regulérně pobleju!“

  Video
  délka: 01:28

  Radek Kašpárek v MasterChef Česko:„Já se regulérně pobleju!“ TV Nova

 • 7.

  Velké finále

  Pět měsíců od odvysílání prvního dílu se dnes konečně rozhodne o vítězi třetí řady soutěže MasterChef Česko. Po více jak dvouleté pauze přišla televize Nova s kompletně novým složením poroty, ze které jsou diváci nadšení. Do té zasedl michelinský kuchař Radek Kašpárek, vítěz ankety Zlatý kuchař Jan Punčochář a šéfkuchař Přemysl Forejt

   

  Velké finále sledujte ve středu 12. června v půl desáté večer na TV Nova. 

  Finále kuchařské soutěže MasterChef Česko už ve středu 12. 6. 2019

  VIDEO: Porotce MasterChef Česko o soutěžícím: Jsi gastronomické hovado!

  Video
  délka: 01:04

  Porotce MasterChef Česko o soutěžícím: Jsi gastronomické hovado! TV Nova

  Fotogalerie
  121 fotografií

Festival Karlovy Vary 2019

Hosté Kde hledat celebrity Brigáda Filmy Vstupenky

54. ročník MFF Karlovy Vary proběhne od 28. června do do 6. července.

S festivalem jsou tradičně spojené i velkolepé party plné hvězd. Hektický program a večírky se ale ne vždy obejdou bez trapasů.

O filmech na festivalu v Karlových Varech čtěte na webu Reflex.cz

StarDanceSoutěžící 2019 * Porota * Předchozí ročníky

 

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

zkratik: zvláštní,amatérští kuchaři a dokážou uvařit i nemožný? A MasterChef ČESKO by měla vyhrát Slovena?

(12. 06. 2019 21:49)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy