V pondělí před osmou hodinou večer Zdenek jel po dálnici D2 směrem na Bratislavu, když zde došlo ke střetu tří kamionů. „Jeden z řidičů byl zaklíněný v kabině kamionu a musel být 55 minut vyprošťovaný. Při nehodě utrpěl devastující zranění dolních končetin, přivolaní lékaři museli pacienta uvést do umělého spánku, zaintubovat a následně transportovat na urgentní příjem FN v Bohunicích,“ uvedla pro Extra.cz mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Přímo Zdenek prý navíc dle předběžného vyšetřování nezavinil, na vině byl jiný šofér.

Bohužel na jeho chybu doplatil právě Zdenek známý z Výměny manželek. „Potom, co se to stalo, mi volali od Zdenka z práce. Řekli mi, že se mu stala vážná dopravní nehoda. Přítel přišel o obě nohy, vzali mu je nad koleny,“ svěřila TV Nova zdrcená partnerka Dita, která s mužem vychovává syna Vojtu (5).

Ta také prozradila, že Zdenek zatím nemá vyhráno, naopak ho v brněnské nemocnici, kam ho převezli letecky ihned po nehodě, čeká zákrok. „Je na tom špatně, udržují ho v umělém spánku. Ve čtvrtek ho budou ještě operovat. Lékaři budou také zjišťovat, jestli je všechno tak, jak má. Jestli mu ty nohy nebudou muset ještě zkrátit,“ povzdechla si Dita.

„Kromě těch nohou má polámaná žebra, rozbitou hlavu, ale naštěstí není ochrnutý. Vše funguje, jak má,“ vysvětlila žena s tím, že má o svého muže samozřejmě velký strach. Jelikož nechtěla, aby se stres přenesl i na malého Vojtu, raději ho nechala odvézt k příbuzným.

Teď se hlavně modlí, aby se Zdenek zase uzdravil. Bohužel to bude velmi náročné, jelikož léčba podle Dity potrvá možná i celý rok. Rodinu tak čekají i problémy i finančního rázu. „Zdenek byl živitel rodiny, v tuhle chvíli nevíme, co budeme dělat. Byli jsme v podstatě závislí na něm. On je takovej živel, on se staral o rodinu,“ dodala smutně Dita o partnerovi.

Ten v Přelovicích provozoval truhlárnu, kterou si na sociálních sítích všichni pochvalují. V dohledné době se ale do práce nevrátí. I proto ostatně televize Nova spolu s Nadací Nova uspořádala sbírku na pomoc zraněnému Zdenkovi a celé jeho rodině„Dopředu děkuju za každou pomoc, i kdyby každý poslal jedinou korunu, tak to hrozně pomůže,“ nechala se pro TN Nova slyšet Dita.

VIDEO: Ve Výměně Zdenka udivil jeden hadr na všechno...

Video
délka: 00:49

Výměna manželek: Jeden hadr na všechno! TV Nova

 

Fotogalerie
30 fotografií