„Scénu znásilnění jsme konzultovali jak s kriminalisty, tak s kaskadéry, abychom byli v rámci celého procesu co nejpřesnější a nevyvedli žádný nevěrohodný nesmysl. Oba herci Kamila Trnková a Jiří Maryško, byli na tuto scénu speciálně proškoleni,“ prozradil Blesku producent seriálu Matěj Chlupáček.

A pod drobnohledem byl při natáčení i samotný Řezníček jako kriminolog Jáchym Tauber. „Jako profesot T. si neustále dezinfikuje ruce, a proto používáme vždy skutečný antibakteriální gel,“ přiznal zajímavost z natáčení dobře informovaný zdroj.

Herec byl ale také pod dozorem kaskadérů. „ Když je profesor sražen v úvodu své přednášky k zemi zlodějem svačiny, tak Řezníček nebyl zastupován dublem. Trval na tom, že si scénu, ať už to bude třeba klidně desetkrát, natočí pro důvěryhodnost záběru sám,“ prozradil zdroj ze štábu s tím, že to pro něj nebylo nic jednoduchého. „Nakonec se točila pouze čtyřikrát a Pavel vždy padal znamenitě! Ten, co jej atakoval, byl samozřejmě kaskadér a Pavel měl pod sebou matraci, na kterou vždy dopadl tak, aby se nezranil,“ popsal.

O čem je Profesor T.?

Hlavní postavou seriálu je svérázný profesor kriminologie Jáchym Tauber v podání Pavla Řezníčka, který pomáhá kriminalistům s řešením různých případů. Každá epizoda sleduje nový případ, který je v jejím závěru vyřešen.

S příběhy se navíc prolínají bohaté osobní dějové zápletky hlavních postav. Role ovlivňuje i jeho reálný život „S Profesorem T. jsem se rychle skamarádil. Je mi blízký jeho smysl pro humor a v podstatě i jeho náhled na svět, přestože se často chová jako podivín,“ řekl Řezníček.

„Cítím, že mě v mnohém i ovlivnil. Profesor mluví poměrně složitým kultivovaným jazykem, obvykle ve složitých souvětích. Nejprve pro mě bylo těžké si na jeho mluvu zvyknout. Nyní se ale občas přistihnu, že i v soukromí používám některé jeho obraty,“ dodává.

Nový detektivní seriál Profesor T. uvidí diváci v neděli večer ve 20.15 na Nově.

Video
délka: 00:26

Nový kriminální seriál Profesor T. s Pavlem Řezníčkem v hlavní roli. archiv TV Nova

Fotogalerie
7 fotografií