Předešlých sedm měsíců piloval fyzičku v posilovně, pak ale nešťastně nakopl postel a zlomil si prst na noze. A to zrovna těsně před tím, než měl začít trénovat s tanečnicí Janou Zelenkovou. Jiný by to vzdal rovnou, Vašek se »kousnul«. „Strašně jsem se bál, že mi řeknou: chlapče – máš smůlu, musíme volit náhradníka. S vedením StarDance jsem se ale naštěstí domluvil, že na mě počkají,“ řekl Blesku fi lmový Radek z komedie Sněženky a machři.

Zbývalo mu vyřešit to hlavní – jak se dát co nejrychleji dohromady. „V tomto ohledu bych měl poděkovat hlavně svojí tchyni, která čtyřicet let pracuje na Spartě jako fyzioterapeutka. Chodím tam k ní každý den na velmi intenzivní terapie. Od magnetu až po laser,“ překvapil herec.

„Nesmírně mi v tom pomohla a cítím výrazné zlepšení, takže jsem přesvědčený, že to doženu a zvládnu,“ říká sebevědomě. Na parket se ale zatím nedostal. „Aspoň teoreticky se připravuji intenzivně, dívám se na videa. Upřímně se na to těším. Všichni mi říkají, že mají strach, aby se mi něco nestalo, ale já si říkám, proboha, každý tančí tak rychle, jak dovede,“ směje se.

»Uliční« spolupráce

Na parketu se bude Kopta střídat se svou seriálovou manželkou Simonou z Ulice – Pavlou Tomicovou (56). Coby rivalové si prý ale po krku nepůjdou. Naopak. „Pro mě je to dost zásadní informace, že Pavla bude nablízku. Budu tam pro ni jako taková její opora,“ tvrdí Vašek. „Máme se hrozně rádi, jsme na sebe léta napojení, hodně jsme toho už spolu točili a rádi bychom spolu v budoucnu pracovali i na divadle,“ vysvětlil.

Tchyně je třída

Podle zjištění Blesku je Kopta v hodně dobrých rukách. Paní Vrbická je mezi fotbalisty pojem a už dokázala postavit na nohy třeba Tomáše Rosického (37) nebo Petra Koubu (49). V Itálii na ni často vzpomínal i Pavel Nedvěd (45). Pro fotbalisty zajišťuje léčebnou rehabilitaci po úrazech, spravuje jim problémy s krční páteří, výrony, koňary a další.

Video: Václav Kopta zhubnul 15 kilo! Takhle popisuje svoje trápení!

Video
délka: 02:02.90
720p 720p 480p 360p 360p 240p 240p

Václav Kopta zhubnul 15 kilo! Takhle popisuje svoje trápení! David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
13 fotografií

StarDance 2018

Taneční páry Porota Předchozí vítězové

Devátá řada pořadu StarDance ... když hvězdy tančí začala v sobotu 13. října. Moderování se znovu ujmou Marek Eben a Tereza Kostková. Mezi prvními potvrzenými soutěžícími byla hvězda seriálu První republika Veronika Arichteva nebo moderní pětibojař David Svoboda.

Kdo vypadl:

Monika Bagárová Daniela Šinkorová Adam Mišík Richard Genzer Dalibor Gondík Daniela Písařovicová Veronika Arichteva