Rodinný příběh odehrávající se v blízkosti Vltavy, Berounky a Sázavy s místy černým humorem vypráví o veterináři Janovi, který se rozhodl vzít svůj život do vlastních rukou. A to navzdory přesvědčení jeho manželky, že „chlapi nechápou, proč jsou na světě, a je na nás ženách, abychom jim to vysvětlily“. Snímek o tom, že i „ochočení“ muži mohou zdivočet, uvedla distribuční společnost CinemArt do tuzemských kin 31. března.

Hlavní roli Jana ztvárnil Jiří Bartoška, který se při natáčení jen pár měsíců po léčbě rakoviny vůbec nešetřil a vrhl se po hlavě i do fyzicky náročných scén. Jeho ženu Olgu prosazující vůči manželovi teorii, že „čím více volnosti, tím častější rebelie“, hraje Eliška Balzerová.

Obě tyto přední tváře českého filmu samozřejmě nemohly na premiéře chybět. Jiří Bartoška hýřil úsměvy a před premiérou si s Eliškou dal šampaňské a cigaretku. Z dalších účinkujících přišel například Jakub Kohák, Jiří Havelka či Tatiana Vilhelmová. Na společném snímku se s nimi nechal zvěčnit i režisér Radek Bajgar.

Fotogalerie
20 fotografií