20. duben 2019
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Čtvrteční filmové premiéry: Nasmějeme se v Hotelu Transylvánie, pak ale úsměvy zmrznou na Everestu

/
 • Čtvrteční filmové premiéry: Mrznout budeme na Everestu, ale v Transylvánii se nasmějeme.
  Čtvrteční filmové premiéry: Mrznout budeme na Everestu, ale v Transylvánii se nasmějeme. (čsfd.cz)
  24. září 2015 ● 21:53
   

  Čtvrteční filmové premiéry jsou opět tady. Tento týden budeme v zajetí animovaných filmů a dobrodružných dramat. Děti budou nadšené z pokračování filmu Hotel Transylvánia a dospělí, kteří mají rádi napětí, určitě ocení film Everest, který popisuje horskou výpravu, která se opravdu stala. Kina také nabídnou něco pro milovníky hudby...

 • 1.

  Arcade Fire: The Reflektor Tapes

  Hudební dokument Reflektor Tapes zachycuje fascinující vznik alba Reflektor kanadské kapely Arcade Fire, oceňované mezinárodní hudební kritikou jako album číslo 1. Film přenese diváka zvukovým a vizuálním kaleidoskopem do krajiny vzniku alba, jehož základy leží na Jamajce.

   

 • 2.

  Boží mlýny

  V letech 1945–1955 se kulturní šumavská krajina proměnila v zónu smrti. Film rekonstruuje vznik železné opony, dokumentuje případy osob zavražděných pohraniční stráží a analyzuje dosud neznámá fakta: jen uprchlých pohraničníků bylo 1800. Ve filmu promlouvá poslední generace pamětníků, českých Němců odsunutých po válce a pomocí 3D animace rekonstruuje zapomenutou tvář Šumavy, především vesnice srovnané po válce se zemí.

   

 • 3.

  Everest

  Film Everest popisuje nejtragičtější výpravu na nejvyšší horu, která kdy byla uskutečněna. Po euforickém začátku výpravy se ale začnou dít věci. A touhu zdolat horu vystřídá touha jiná. Přežít.  

   

 • 4.

  Hotel Transylvánie 2

  Tento týden si přijdou na své hlavně děti. Konečně přichází do kin oblíbený animovaný film Hotel Transylvánie. Tentokrát druhý díl. Jaké to je, když se taťka/děda chce naučit vnoučka děsit, když je ve skutečnosti tak rozkošný?

   

 • 5.

  LokalFilmis

  Animovaný film z dílny slovenských tvůrců. Evidentně půjde o pořádnou srandu, to jde vidět už z traileru. Slovensko se stane největší velmocí celého světa. Jak to jenom dopadne?

   

 • 6.

  Marguerite

  Filmový příběh se odehrává v Paříži dvacátých let. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovnice hudby a opery. Už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže její zpěv je naprosto příšerný a nikdo jí nikdy neřekl pravdu. Vše se zkomplikuje, když se rozhodne zazpívat před skutečným publikem, v pařížské Opeře.

 • 7.

  Takovej barevnej vocas letící komety

  Dokumentární film, který pojednává o životě Filipa Topola, skladatele, textaře, klavíristy a zpěváka skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace.

Porod vévodkyně Meghan

Termín porodu Jméno pro dítě Královský protokol při porodu Kde bude Meghan rodit Kdy se o dítěti dozví veřejnost Plán porodu

Vévodkyně Meghan a princ Harry očekávají svého prvního potomka na přelomu dubna a května. Blesk.cz vám přináší vše důležité o královském porodu.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy