První oficiální portrét krále Karla III. po korunovaci ho vystihuje jako monarchu, který zná svou mysl a ví tedy, co dělá. A zároveň jako krále, který se obklopil užší monarchií lidí, na které se může spolehnout. Už jen fakt, že jeho sestra princezna Anna stojí po jeho pravici, což podle královského experta Richard Fitzwilliamse není „náhoda“.

Svou sestru Karel III. vnímá jako tvrdě pracující a respektovanou ženu, a proto si ji vybral na místo po svém boku. Fakt, že na portrét byla umístěna přímo vedle něj, dokazuje, že si jí král velmi váží, je pro něj v monarchii nejvýznamnějším členem a bude na ni spoléhat. Po jeho levici pak stojí osudová žena jeho života, královna Kamila.

Kdo další stojí vedle panovníka?

Zleva doprava: Vévoda z Kentu princ Edward (bratranec Alžběty II.), Vévodkyně z Gloucesteru Birgitte, Vévoda z Gloucesteru princ Richard (bratranec Alžběty II.), Viceadmiral Sir Tim Laurence (manžel princezny Anny), Princezna Anna (sestra Karla III.), Král Karel III., Královna Kamila, Princ z Walesu William, Princezna z Walesu Catherine, Vévodkyně z Edinburghu Sophie (manželka prince Edwarda), ctihodná Lady Ogilvy princezna Alexandra a Vévoda z Edinburghu princ Edward (bratr Karla III.)

Královský expert Richard Fitzwilliams britskému MailOnline řekl, že si král vybral kolem sebe jen samé pracující členy královské rodiny a dal tím tak najevo, že se na ně může plně spolehnout. Zároveň dodal, že všichni zřejmě znají důvody nepřítomnosti ostatních členů, čímž narážel na rodinné rebely, syna prince Harryho a bratra prince Andrewa.

Fitzwilliams si také všiml, že král si do své zeštíhlené monarchie zvolil jen čtyři členy mladší 70 let, což může být do budoucna jakousi výzvou. Není vyloučeno, že se mu během následujících let tento „spolek“ zredukuje.  

K samotnému portrétu samotného krále Karla III. podotkl, že král na něm působí jako velmi zkušený panovník, který zná svou mysl. Dodal, že Kamila na vlastním portrétu vypadala s korunou mnohem uvolněněji a pohodlněji, než během samotné korunovace ve Westminsterském opatství.

Video
délka: 08:30.16
Video se připravuje ...

Král a královna poprvé z balkonu paláce! Blesk TV a Reuters

Fotogalerie
179 fotografií