Když se letos po tříleté pauze kvůli covidu královská rodina opět vrátila k tradiční vánoční procházce Sandringhamem do kostela svaté Máří Magdaleny, nastalo hned několik historických okamžiků.

Poprvé s rodinou nekráčela královna Alžběta II. (†96), která v loňském roce zemřela. Karel III. (74) se v procesí poprvé objevil jako panovník a premiéra to byla i pro prince Louise(4), který byl do té doby příliš malý. Kromě toho si ale pozorní fanoušci královské rodiny povšimli ještě něčeho...

Šaty se dědí i v královské rodině

Poprvé se sandringhamské procházky účastnila i mladší dcera Zary (41) a Mikea (44) Tindallových Lena (4). Okouzlující blonďaté děvčátko před davy občanů nastoupilo v rudém kabátku, ve kterém se již před lety objevila její sestřenice Isla Phillipsová (11). Když bylo Isle pět let, kráčela v něm o Vánocích 2017 po té samé stezce ke kostelu jako nyní mladší Lena. 

Obě děvčátka jsou vnučkami princezny Anne (75) – Lena Tindallová je dcerou princezniny dcery Zary, zatímco Isla je dcerou jejího syna Petera Phillipse (45). 

Neplecha na dostizích

Kabátek měl u Tindallových takový úspěch, že do něj Lenu navlékli i na tradiční novoroční dostihy v Cheltenhamu. A právě tam se projevil dívčin pravý temperament... Lena si hrála na koníčka, běhala, vyplazovala jazyk, předstírala, že mlátí svého tátu, na mámu se šklebila a vyváděla nejrůznější skopičiny. Bývalý ragbista Tindall v jednu chvíli děvčátko zvedal jako závaží, aby se aspoň trochu zabavilo. V zářivě rudém kabátku ji nešlo přehlédnout o to víc. 

Kromě neposedné Leny mají Tindallovi ještě starší Miu (8) a nejmladšího syna Lucase (1 rok). Ten se prozatím společenských akcí neúčastní, jestli bude ale podobně akční jako jeho sestra, měli by se Tindallovi dobře připravit. 

Video
délka: 02:10.32
Video se připravuje ...

Síkela varuje před další zimou! Neuvěřitelně drzé zlodějky a potrestá král Harryho a Meghan? Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters, Policie ČR

Fotogalerie
111 fotografií