Nástupnická rada oficiálně oznámila smrt královny Alžběty II. a prohlásila jejího nejstaršího syna Karla III. za nového britského krále. „Zveřejňujeme a prohlašujeme, že princ Charles Philip Arthur George se nyní, úmrtím naší panovnice, na kterou šťastně vzpomínáme, stal naším jediným právoplatným lenním pánem Karlem III., z milosti Boží, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a jeho dalších zemí a území,“ zazněla proklamace před členy Nástupnické rady, ale dokonce i před kamerami.

Právě v historickém okamžiku krále Karla III., kdy se stal oficiálně panovníkem, zachytily kamery. Stalo se tak v momentě, kdy se rozčiluje nad přeplněným stolem! Videa se rychle začala šířit po sociální síti, a tak se král stal terčem posměchu. Ve chvíli, kdy přichází ke stolu, aby mohl splnit oficiality s podpisem, začne se rozčilovat, že nemá dostatek místa. Mává rukou na znamení, aby se personál chopil své práce a stůl připravil k podpisu.

Na twitteru video sdíleli se slovy: „Sluha mi musí uklidit stůl. Nemůžete očekávat, že pohnu s věcmi,“ napsali k videu. A hned po publikaci prvního videa dali na twitter další, kde už král sedí, ale stále se nemůže pohodlně usadit, aby splnil své povinnosti. Vadí mu totiž pouzdro na psací potřeby. Pera údajně byla dárkem od jeho synů! Otáčí se proto znovu k personálu a naznačuje mu, aby ho dal hned pryč. „Můj bože, tady je další část,“ píšou autoři parodického účtu vystupujícího jako falešný profil novinářky Laury Kuenssbergové z BBC.

Videa se začala rychle šířit a uživatelé na ně reagovali v komentářích. „Buďme fér, vypadá to náročně,“ píše jeden z nich. „Skutečně hodnotná instituce, naše monarchie,“ píše jiný. Nicméně někteří nezaměřili pozornost na nového krále, ale na jeho královnu. Zatímco se král rozčiluje nad věcmi na stole, Camilla stojí opodál se spojenýma rukama. „Camilla opravdu vypadá, že se cítí nepříjemně. Neví, kam se dívat. Předpokládám, že je zvyklá na takové chování,“ poznamenává uživatel. „Taky jsem si všimla. Její výraz mluví za vše,“ dodává další.

5:26
20. 9. 2022

Královna Alžběta II. strávila na trůně 70 let a dožila se 96 let a zdálo se, že její vláda nikdy neskončí a že ona sama je nesmrtelná. Její úmrtí ale připomnělo lidem v Británii i po celém světě, že smrtelnosti a nevyhnutelnému toku času nedokáže vzdorovat nikdo, ani monarcha, napsala agentura AP.

Mnozí Britové se teď obracejí na terapeuty nebo psychology a popisují jim, že smrt královny v nich znovu probudila zármutek nad vlastními blízkými, o které přišli už dříve.

5:23
20. 9. 2022

Královská rodina sdílela fotografii a dojemná slova na rozloučenou pro zesnulou královnu.
„Kéž ti zástupy andělské zpívají ke tvému odpočinku. V láskyplné vzpomínce na Její veličenstvo královnu,“ stojí v příspěvku.

5:19
20. 9. 2022

Dobré ráno, také dnes Vám budeme přinášet informace z Velké Británie, která se vzpamatovává z odchodu své královny Alžběty II.

Zobrazit celý online

Video
délka: 03:45.36
Video se připravuje ...

Dětství a dospívání Alžběty II. před nástupem na trůn Videohub

Fotogalerie
71 fotografií