O nezdravé závislosti druhorozeného syna britské královny Alžběty (95) na plyšových hračkách vypověděl bývalý člen ochranky v Buckinghamském paláci, a to v dokumentu televize ITV s názvem »Ghislaine, princ Andrew a pedofil«. Když prý princi pokojské špatně srovnaly sbírku jeho plyšáků, strašně řval. „Na posteli měl přesně rozmístěných asi 50 nebo 60 plyšových hraček a byla k tomu v šuplíku zalaminovaná karta s obrázky, aby služky věděly, jak mají plyšáky na posteli správně srovnat. Když je nedaly zpět správně, strašně ječel,“ uvedl bezpečák Paul Page, který v paláci sloužil v letech 1998 až 2004.

Nikdy nedospěl

Andrewovu podivnou kolekci medvídků viděla spisovatelka Elizabeth Dayová ještě v roce 2019 v paláci, když tam přišla na princovo pozvání. „Bylo mi řečeno, abych počkala na chodbě, kde mi byl jediným společníkem obrovský plyšový medvěd zamáčknutý do sedačky. Andrewa jsem se pak na to zeptala. On se jen zahihňal a řekl, že to byl svatební dar od jeho exmanželky Sarah,“ uvedla autorka.

Tehdy si pomyslela, že Andrew vlastně nikdy nedospěl, protože ani nemusel. Žil u matky, dělal vymyšlenou práci, aby se vůbec nějak zabavil… Princ Andrew neuspěl u soudu v New Yorku se žádostí o zamítnutí žaloby ze strany Virginie Giuffreové, která jej viní ze sexuálního napadení v době, kdy jí bylo 17. Případ je součástí sexuálního skandálu kolem finančníka Jeffreyho Epsteina (†66), s nímž se Andrew přátelil.

Podcast: Bál jsem se, aby Havlův pes nepokousal královnu, přiznal protokolář Sklenář

Video
délka: 15:43.96
Video se připravuje ...

Podcast: Bál jsem se, aby Havlův pes nepokousal královnu, přiznal protokolář Sklenář. Jiří Marek

Fotogalerie
24 fotografií