Soukromý detektiv Gavin Burrows po letech vyrukoval s omluvou princi Harrymu za zničené dospívání. Burrows promluvil v dokumentu BBC The Princes and the Press, který mapuje vztah mezi Harrym a Williamem (39) a médii.

Soukromý detektiv přiznal, že aby získal informace o Harrym, svého času se zaměřil na jeho přítelkyni Chelsy Davyovou (36), se kterou od roku 2011 šest let tvořil pár. Burrows Davyové mimo jiné odposlouchával telefon nebo dokonce procházel její lékařské záznamy. Hledal například zprávy o pohlavně přenosných chorobách nebo potratech. 

Burrows popsal, že to byla jen špička ledovce v šíleném mediálním honu, který připravil Harryho o normální život. „Byl jsem v podstatě součástí skupiny lidí, kteří ho připravili o dospívání,“ uvedl detektiv, podle kterého byl mediální svět počátku tisíciletí naprosto nelítostný. 

Nová Diana

Podle detektiva novináři přezdívali Harrymu "nová Diana" s odkazem na jeho matku, která v roce 1997 zemřela při autonehodě. „Časté bylo například hackování záznamníku, telefonů nebo jiných komunikačních kanálů. Chelsy se chlubila přátelům, když se spolu měli setkat,“ popsal. 

Novinářka Roya Nikkhahová ze Sunday Times v dokumentu popsala, že to měl Harry s randěním opravdu těžké. Jen málokdo dokázal ustát tak silný tlak, jakému jeho lásky musely čelit. „Když chodíte se členem královské rodiny, pozornost, která se na vás upírá, je naprosto šílená,“ popsala Nikkhahová. Podle ní právě kvůli tomu nevydržel vztah ani s Chelsy Davyovou, ani s Cresidou Bonasovou. 

Zoufalý třicátník

„V té době už byl třicátník. Spousta jeho přátel se ženila nebo vdávala, zakládali rodiny, a on se velmi bál, že se mu to možná nikdy nepodaří, protože nenajde nikoho, kdo by to zvládl,“ uvedla novinářka. 

Nakonec to ale pro Harryho dopadlo dobře.V roce 2016 začal randit s americkou herečkou Meghan Markleovou (40) a v roce 2018 se dvojice vzala. Manželé se zřekli všech práv i povinností členů královské rodiny a odstěhovali se spolu do Kalifornie v USA. V současnosti vychovávají dvě děti. 

VIDEO: Princ William a Harry

Video
délka: 02:10.28
Video se připravuje ...

Princ William a Harry Reuters

Fotogalerie
111 fotografií