Myslel to určitě dobře, ale není to na první dobrou zrovna očividné. Když princ William sdílel video, na kterém píše úvod do knihy Earthshot pouhými dvěma prsty (pročež vždy používá jenom jeden) na retro psacím stroji, málokoho v tu chvíli oslovilo poselství, jehož cílem je inspirovat dekádu akcí k opravě a obnově naší planety. Skutečnost, že neumí psát všemi deseti, všechny velice pobavila. Kniha vyjde na podzim spolu s pětidílným televizním seriálem BBC One, který vytvořil spoluautor knihy Colin Butfield a oceňovaný režisér a producent Jonnie Hughes, ovšem pokud do ní své příspěvky psal William jedním prstem, asi mu to zabralo spousty času…

„Ve svém úvodu ke knize Earthshot: How to Save our Planet jsem se chtěl podělit o rané rozhovory v roce 2018, které vedly k vytvoření jednoduché rovnice, která zachycuje moji teorii ‚urgentnost + optimismus = akce‘,“ napsal následník trůnu na sociální síti. Kromě žertů na své konto se dočkal princ William i slov uznání za svou činnost. Ekologie je totiž téma, které by v této době rozhodně nemělo zapadnout.

V jeho podání takové mentorování navíc nevyznívá tak povrchně jako v případě jeho bratra, prince Harryho (37). Ten sice společně se svou manželkou Meghan Markleovou (40) často mudruje o životním prostředí, k přesunům za velkou louži ale s gustem používá soukromých tryskáčů a neřeší přitom jejích dopady a uhlíkové stopy… Za což je vévoda ze Sussexu i se svou paní často kritizován.

VIDEO: Princ William a Harry společně odhalili sochu lady Diany

Video
délka: 02:10.28

Princ William a Harry společně odhalili sochu lady Diany Reuters

William rovněž dojal své fanoušky drobným detailem, jenž neušel všem, co mají ostříží zrak. Video je totiž natočené ve Williamově pracovně v Kensingtonském paláci a pozorní diváci si mohou povšimnout, že na skříni za princem je postavená velká fotka v rámečku, na níž je Williamův dědeček, princ Philip (†99), jenž zesnul letos v dubnu. Na snímku je společně s malým princem Georgem (8) na projížďce bryčkou. To byla oblíbená kratochvíle vévody z Edinburghu a rád si ji dopřával i se svými pravnoučátky.

Fotogalerie
68 fotografií