Pro prince Harryho a jeho choť Meghan Markleovou je zařazení mezi stovku nejvlivnějších lidí na světě obrovským úspěchem. I proto, že se těší takové popularitě především za velkou louží, zatímco v Harryho rodné Anglii jim popularita valem klesá. Britům totiž vadí, že se vzdal svých královských povinností, odstřihnul svou rodinu s modrou krví a se svou paní, do veselky s ním nepříliš známou herečkou, si buduje byznys v Americe. Na obálce jsou vévoda s vévodkyní ze Sussexu nepřehlédnutelní. A zdrojem mnoha vtípků a kritiky.

Nejenom proto, že se Meghan na této fotce pyšní šperky v hodnotě více než 8 milionů korun, jimiž všem jasně dává najevo, že se sice aktivně zapojuje do charitativní činnosti, jí samotné je však chudoba na hony vzdálená. Ale i z toho důvodu, jak na onom snímku pózuje. Zatímco Meghan stojí v popředí, Harry se krčí za ní. Do této podivné pózy se okamžitě začali opírat experti na řeč těla. „Meghan stojí rozkročená, ukazuje tím, že ona je ta mocná, symbolizuje sílu,“ říká odborník Darren Stanton. „Její pohled je plný sebevědomí, jak má zeširoka otevřené oči.“

VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv

„Naopak Harry je nucen stát za svou ženou a opřít se o ni,“ přidává Robin Kermode, poradce pro image mnoha celebrit a politiků. Na prestižní titulku amerického časopisu se syn britského následníka trůnu Charlese (72) a jeho choť dostali za práci své charitativní organizace Archewell a již teď jsou terčem mnoha vtípků.

„Obálka časopisu asi skutečně vyjadřuje dynamiku jejich vztahu,“ smáli se followeři populárního magazínu Time na jeho oficiálním instagramovém profilu. Pobavilo je totiž, že Meghan stojí v popředí, široce rozkročená, zatímco Harry se krčí za ní. „Nestojí si bok po boku, jako kdyby si byli rovni. Je vidět, kdo tady nosí kalhoty. Konec patriarchátu!“ Na dalších snímcích ovšem Harry tak utiskovaně nevypadá. To už stojí vzpřímeně, s rukama v kapsách. „Trocha napětí v koutcích a oblasti brady naznačuje, že byl požádán, aby se k focení určitým způsobem postavil. Vypadá tím ale už trochu unavený, jako by vyhlížel konec. Prostě že se snaží udělat, co se od něj žádá.“

„Naopak Meghan si focení zjevně užívá a zaujímá nepřehlédnutelnou a klasickou silovou pózu, jakou používají Trump, Putin, Macron či Trudeau. To gesto říká: Hej, dobře se na mě podívejte, protože já jsem tady ta nejmocnější osoba! Funguje to na principu: Čím víc prostoru zaberu, tím důležitější budu oproti ostatním vypadat,“ doplnil Robin Kermode.

Fotogalerie
57 fotografií