Princ Harry tento týden šokoval svět plánem na vydání pamětí, v nichž probere svůj raný i dospělý život a důvody, jež ho spolu s Meghan Markleovou (39) přiměly utéct z královské rodiny do daleké Kalifornie. Po březnovém rozhovoru s Oprah Winfreyovou (67) je to další rána pro britskou monarchii, kniha však podle lidí z paláce bude mít dalekosáhlejší následky.

Zasvěcené zdroje považují Harryho kontroverzní krok za poslední hřebíček do rakve královské rodiny. „V tuto chvíli pro něj není cesta zpět. Jedná se o finální rozseknutí jeho vztahů s monarchy,“ prozradil svůj názor listu Daily Mail spolehlivý královský zdroj.

„Emocionální chaos, který rodinu zasáhl a jemuž bude čelit až do vydání knihy, bude opravdu trýznivý,“ myslí si seniorní zaměstnanec Buckinghamského paláce. Harryho paměti vyjdou v roce 2022, tedy v roce, kdy královna mimo jiné oslaví 70 let na britském trůnu.

Vévoda ze Sussexu podle dalších zdrojů neobeznámil své nejbližší, ačkoliv to jeho mluvčí dementoval. Chystané paměti nejvíce zasáhly jeho otce.

Princ Charles o ničem nevěděl. Bolí ho to. Bude pro něj těžké to přijmout. Předpokládá se, že si ho Harry v knize zase podá,“ naráží zdroj svou spekulací na Harryho nedávný dokument, v němž si postěžoval na Charlesovu bolestivou výchovu. Také panují obavy, že Harry nenechá nit suchou ani na otcově manželce Camille (74), s níž měl v mládí oprávněně velké problémy.

VIDEO: Princ William a Harry

Video
délka: 02:10.28

Princ William a Harry Reuters

Fotogalerie
88 fotografií