Princ Harry a Meghan Markleová, přestože neustále vykřikují, že chtějí mít od všeobecné publicity pokoj, dělají pravý opak. Tváří se jako novodobí mučedníci a trestanci a neustále dávají nějaké rozhovory, v nichž házejí špínu na Harryho královskou rodinu. Vždyť mnohá šokující tvrzení, která padla v interview s Oprah Winfreyovou (67), byla již vyvrácena jako očividné lži. Aby si však zachovali image, vydávají neustále další a další své verze toho, co se dělo, a kterak jim bylo ukřivděno. Nyní dokonce vyšlo na světlo, že princ chystá vydání knihy, ve které se hodlá rozepsat o dění kolem takzvaného megxitu.
Na svých dosud nepojmenovaných pamětech (což je vzhledem k tomu, že je mu 36 let, lehce úsměvné) spolupracuje Harry s Američanem J. R. Moehringerem (56), držitelem Pulitzerovy ceny, zhruba rok. Podle vydavatele Penguin Random House, který prý zaplatil rusovlasému princi jako zálohu neuvěřitelných 20 milionů dolarů, tedy 435 milionů korun (které chce Harry věnovat na charitu), by kniha měla vyjít koncem roku 2022, možná v říjnu. Ve svém prohlášení Harry zdůraznil, že v knize chce být prezentován „ne jako princ, kterým jsem se narodil, ale jako muž, kterým jsem se stal“.VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru
Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv
Odborníci na královskou rodinu nyní Harryho počin hodnotí jako další pokus vydělat si peníze na úkor Harryho nejbližších. A co víc, nezdárný princ ani před onou knihou nevaroval svou babičku, britskou vladařku Alžbětu II. (95), svého otce, následníka trůnu prince Charlese (72), nebo bratra Williama (39). Dozvěděli se to prý až ve chvíli, kdy se zpráva o jejím vydání dostala na veřejnost! Znamená to prý jediné - že se jeho vztah s královskou rodinou během jeho nedávné návštěvy v Anglii, kdy společně s Williamem odhalil sochu princezny Diany (†36) v den jejích nedožitých 60. narozenin, nikterak nezlepšil. Všichni v to přitom doufali, ale zdá se, že happy endy patří jenom do pohádek.
Podle zdrojů The Daily Mail toto oznámení vyvolalo mezi členy královské rodiny rozpaky… a pochopitelně také jisté obavy. „Myslím, že každého už unavuje a rozčiluje, co se děje kolem těch dvou. Strávili posledních 18 měsíců tím, že dělali přesný opak toho, co slíbili Jejímu Veličenstvu, že nebudou dělat - živili se svými předchozími životy a postavením členů královské rodiny. Je to bohužel depresivně předvídatelné. Harry se chce prezentovat jako zralý rodinný muž, který se poučil ze svých chyb a stal se z něj moudrý starý mudrc.“Podle dalších zdrojů kolem vévody ze Sussexu prý půjde spíše o „knihu od Harryho, kterou napsala Meghan“. Ostatně o tom, že má Meghan literární ambice, není sporu. Kromě toho, že napsala dětskou knížku The Boy on the Bench (což česky znamená Chlapec na lavičce), měla předtím, než se přivdala do královské rodiny, úspěšný lifestylový blog. Toho se však musela vzdát. Autobiografie Harryho by se mohla stát ufňukanou sbírkou ublížených nařčení a výmluv a „poslední věcí, kterou by královna, princ Charles a princ William chtěli slyšet“.