Neočekávejte, že v nejbližší době uvidíte fotku nové dcery prince Harryho a Meghan Markleové. Podle královského spisovatele Omida Scobieho (38) to chvíli potrvá, než se svět poprvé podívá na Lilibet „Lili“ Dianu Mountbatten-Windsorovou, která se narodila 4. června v Kalifornii. „Pár, který momentálně nebude sdílet fotografie, je nyní na rodičovské dovolené,“ napsal na svůj twitterový účet Scobie, blízký přítel novopečených dvojnásobných rodičů. Ti si v současné době chtějí užít hlavně klid a domácí pohody. Sami a bez gratulantů.

Podle expertky na etiketu Lisu Gachéové je jasné, že Meghan nebude chtít sdílet s celou zeměkoulí dojemné snímky ve stylu „Madony s dítětem“, dokud se sama „nebude cítit co nejlépe“. Přece jenom porod se podepíše na každém ženském těle... „Je pravděpodobné, že se fotografií dočkáme během prvních dvou týdnů, nikoli během prvních několika dní,“ zdůraznila Gachéová pro The Sun.

Jak se nechal slyšet jeden královský komentátor, fanoušci královské rodiny by si měli uvědomit, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu již nejsou oficiálně členy monarchie. „Svobodně si mohou dělat, co chtějí,“ citoval ho známý britský deník.

Již nejsou povinni ukázat národu miminko tak, jako tomu bylo v případě jejich prvního dítka, syna Archieho (2). Už tehdy se „rebelující“ dvojice Meghan a Harry odchýlili od tradic, že se s děťátkem pózuje pro fotografy před porodnicí. Kensingtonský palác tehdy stroze oznámil, že královský pár učinil „osobní rozhodnutí“ vyhnout se očím veřejnosti a žádal jejich jménem o soukromí.

VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv

A jinak tomu nebude ani v případě druhého dítka, které je od britských paparazzi velice daleko, za velkou louží, jak se říká. Maličká Lilibet se narodila v nemocnici Santa Barbara Cottage Hospital v Kalifornii, a od svých rodičů dostala ta nejkrálovštější jména, po své prababičce, Alžbětě II. (95), a zesnulé babičce Dianě (†36). 

Přestože Meghan, někdejší hvězdička seriálu Kravaťáci, toužila po domácím porodu, holčička přišla na svět v luxusní porodnici, kde rodičky platí od 300 do 600 tisíc za porod, podle toho, zda jde o porod přirozený, anebo pomocí císařského řezu. Jakou variantu však zvolila Meghan, je dosud nejasné. Nyní by ale už měl mít Harry obě svoje holky doma.
Fotogalerie
57 fotografií