„S velkou radostí oznamujeme, že princezna Sofia porodila v pátek 26. března v 11:19 zdravého syna. Maminka i dítě jsou v pořádku,“ objevilo se ve večerních hodinách na oficiálním instagramovém účtu švédské královské rodiny. Jméno si ale celý dlouhý den rodiče nechávali jenom pro sebe. Na sociální síti se o něco později objevil i snímek novorozeného miminka, který vyfotil sám pyšný tatínek, korunní princ Carl Philip, jenž se často objevuje na předních příčkách nejpřitažlivějších šlechticů. Rovněž také odhalili chlapcovo jméno: je to princ Julian.

Princ Carl Philip a princezna Sofia, kteří se vzali v roce 2015, očekávání svého třetího potomka oznámili v prosinci loňského roku. Tehdy zveřejnili černobílou fotku, kterak stojí v objetí u zrcadla. Kromě miminka mají doma ještě dvě starší ratolesti, prince Alexandra (4) a prince Gabriela (3).

Přestože jim mnozí příznivci královské rodiny přáli do třetice všeho nejlepšího ještě děvčátko, opak byl pravdou. Dítě, které přišlo na svět v jedné z nemocnic ve Velkém Stockholmu, je opět kluk, všemi tituly princ Julian Herbert Folke ze Švédska, vévoda z Hallandu. Je až sedmý v pořadí v nástupnictví na švédský trůn.

VIDEO: Královští sourozenci děkují zdravotníkům! Potlesk za boj proti koronaviru

Video
délka: 00:15.74

Královští sourozenci děkují zdravotníkům! Potlesk za boj proti koronaviru. Kensington Royal

Těhotenství půvabné Sofie, která bývala modelkou, však neprobíhalo nijak idylicky: nastávající rodiče si na podzim prošli covidem. Carl Philip a Sofia měli ale naštěstí jen mírné příznaky nemoci, která si v jejich desetimilionové skandinávské zemi vyžádala přes 13 tisíc obětí. O něco později se nakazila i Carlova sestra, princezna Victoria (43), a její manžel princ Daniel (47). Král Carl XIV. Gustaf (74) a jeho manželka Silvia (77) už byli proti nebezpečné koronavirové nákaze očkováni.

VIDEO: Blesk Podcast: Meghan a Harry jsou pro královský byznys mrtví. Co je čeká, prozradil odborník
Video
délka: 27:22.36

Blesk Podcast: Meghan a Harry jsou pro královský byznys mrtví. Co je čeká, prozradil odborník. Blesk

Fotogalerie
27 fotografií