Chodili spolu několik let. Žádost o ruku ale nepřišla. Přesto Hana Hegerová považovala Jána za životní lásku. „Měla jsem štěstí, že jsem někoho takového potkala. Mnoho lidí opravdovou velkou lásku nikdy nepozná,“ říkala šansoniérka. Právě proto ale považovala za zradu, když šla Stella v listopadu 1968 na svatbu Jána Roháče s herečkou a zpěvačkou Zuzanou Burianovou (73). Konala se ve velkém stylu na hradě Karlštejn. „Jak jsi mi to mohla udělat?“ vyčítala jí Hegerová.

Se Zázvorkovou se ale život vůbec nemazlil. Jediná dcera Jana (†15) spáchala sebevraždu, jediný manžel Miloš Kopecký (†73) ji opustil rok po svatbě. Tohle pro ni byla ve srovnání s tím naprostá prkotina. Proto se stoickým klidem a opravdovou radostí přijala o dva roky později ještě úlohu kmotry malé Kateřiny (51), která se Jánovi a Zuzaně v roce 1970 narodila.

„Já si vážím toho, že si vybrali právě mě,“ odsekla rázně Haně. A bylo vymalováno. Byla moc spokojená, když šla Kačenka v tátových stopách a taky vystudovala režii. K usmíření herečky a zpěvačky nedošlo, Hegerová byt přenechala vnukovi Matoušovi (40) a odstěhovala se na Staroměstské náměstí. Poslední měsíc před smrtí ale ležela se zlomeninou krčku v Nemocnici Na Homolce, kde v úterý 23. března naposledy vydechla.

Zuzana Burianová se podruhé provdala za muzikanta Zdeňka Kučeru a žije střídavě na břehu Curyšského jezera a v pražských Dejvicích. Televizní diváci dobře znají její trochu prostořekou sestřičku ze seriálu Nemocnice na kraji města nebo skladnici z komedie Vesničko má středisková.

Ján Roháč na to měl málo času, ale stejně se navždy zapsal do srdcí diváků seriálem Byli jednou dva písaři, neskutečně zábavným Silvestrem Čí jsou hory Kavčí?, režíroval Hovory HMiroslavem Horníčkem a točil koncerty Karla Gotta ve Slaném.

VIDEO: Hlaváčová odmítá očkování. Vnuk Hegerové o pohřbu. A Rosák do zpráv!

Video
délka: 02:45.40
Video se připravuje ...

Hlaváčová odmítá očkování. Vnuk Hegerové o pohřbu. A Rosák do zpráv! Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
49 fotografií