Šansoniérka Hana Hegerová v roce 2011 kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu ukončila profesionální dráhu zpěvačky a odešla do důchodu. Už v tu dobu měla v hlavě jasno: „Už mě na živo nikdo neuslyší. Rozhodla jsem se, že chci vyšumět z veřejného života,“ prozradila exkluzivně ve svém posledním rozhovoru Blesku.

VIDEO: Edith Piaf z Prahy. 5 charakteristických písní naší nejslavnější šansoniérky Hany Hegerové  

Za vším stálo její podlomené zdraví. Nejdříve to bylo omezení pohybu, kdy si Hegerová musela pomáhat berlí, ale pak se dostavily i závažnější komplikace. Na krku se jí z ničeho nic objevila bulka, která musela okamžitě ven. Naštěstí nebyla zhoubná. Ale i tak musela zpěvačka zrušit několik slíbených koncertů. A tehdy přišel zlom, uvědomila si, že stresu už bylo dost: „Jednou jsem takhle stála na terase, dívala se na Prahu a najednou ze mě nahlas vypadlo: Končím! A skončila jsem,“ netajila se svým definitivním rozhodnutím zpěvačka.

VIDEO: Zemřela Hana Hegerová (†89): Kvůli komu vyšla naposledy na veřejnost?

Video
délka: 02:08.64
Video se připravuje ...

Zemřela Hana Hegerová (†89): Kvůli komu vyšla naposledy na veřejnost? Markéta Reinischová, Jan Jedlička

A jak řekla, tak se stalo. Zpěvačka se přestala objevovat na veřejnosti a dokonce si ani před lety nedošla osobně převzít vyznamenání, které jí udělil prezident Miloš Zeman. „Je to se mnou opravdu špatné,“ postěžovala si tehdy Hegerová Zpěvačka dokonce byla tak smířená s osudem, že všem svým přátelům kladla na srdce: „Až vyletím komínem, v žádném případě nechci, aby pouštěli moje šansony. Už jsem si vybrala krásnou árii Casta Diva z Belliniho opery Norma,“ pronesla tehdy Hegerová s úsměvem.  

VIDEO: Pocta zesnulé Haně Hegerové (†89)! Takhle ji v Tváři vystřihl Rychlý!

Video
délka: 03:32.59
Video se připravuje ...

Pocta zesnulé Haně Hegerové (†89)! Takhle ji v Tváři vystřihl Rychlý! TV Nova

Fotogalerie
31 fotografií