Slovenská moderátorka Zuzana Belohorcová si na svých sociálních sítích postěžovala na aktuální vyhrocenou situaci v South Beach v Miami, jejím někdejším bydlišti. Aby podtrhla svůj hněv a lítost a k textu, vysvětlujícímu, proč se na sklonku loňského léta ze Států pakovala do Španělska, připojila několik fotografií a videí. Úvodní snímek znázornil odpadky znečištěnou pláž, kde se bezstarostně baví mládež víceméně tmavé pleti, na dalších jsou zachyceny nepokoje v ulicích a policejní hlídky.

„Hodně lidí mě ptá, proč jsme odešli z Miami. Tady je jednoduchá a výstižná odpověď. V takovém prostředí přece nechcete vychovávat děti. To, co se tam děje v posledních dnech, je neúnosné. Z ráje se stává doslova hotové peklo. Kdy bude zpátky to staré Miami? Ta naše krásná South Beach? Ocean Drive? Trhá mi to srdce. Policie je už bezradná. Zaslouží si můj obdiv. Ukočírovat tuto nezvladatelnou masu je velký oříšek,“ bědovala na instagramu někdejší moderátorka Peříčka a původně vystudovaná operní pěvkyně.

Video: Alice Bendová: Já stará bába vedle chlapa co zhubl 14 kilo

Video
délka: 03:50.08
Video se připravuje ...

Alice Bendová: Já stará bába vedle chlapa co zhubl 14 kilo 

Své pohoršení v komentářové sekci ventilovala i Alice Bendová. Ovšem nedůstojně, nevhodně a rasisticky. „Fuj, černé peklo na zemi, ať žije Biden, že? Je to smutné, že se tam dlouho nepodíváme,“ napsala nerozvážně herečka. Její rasistické vyjádření hnulo žlučí mnoha lidem, ti se do ní okamžitě pustili.

„To snad nemůžete ani myslet vážně,“ kroutila hlavou jedna uživatelka. „Rasistko! Ty jsi tam nežila, tak co to hodnotíš?“ přisadila si další. „Tak tenhle komentář se úplně nepovedl,“ zhodnotila třetí. Padly i mnohem hanebnější urážky, Bendovou znechucení komentující označili za „50letou kozu, co jen špulí kozy a zadek“ nebo za „céčkovou rasistickou špínu“.

Trpělivější jedinci herečce a dalším jí podobným, kteří s jejím názorem souhlasili, vysvětlili, že současný stav v Miami neodpovídá běžné realitě a nemá nic  společného ani s nově zvoleným prezidentem.

„V Miami probíhají každoroční jarní prázdniny, vždy to tam vypadá takhle, i když byl prezident Trump nebo Obama.“ Letos je navíc situace v Miami vyhrocenější z důvodu zrušení takřka všech proticovidých restrikcí. Bendová svůj komentář smazala, lidé napříč českým internetem ale na její slova nepřestávají reagovat.

Alice nicméně stačila pro pořad Showtime podat vysvětlení toho, jak to myslela. „Mám ráda všechny slušné lidi na světě. A všechny ty, kteří nedělají nepořádek na veřejném prostoru, který patří všem. Zkrátka lidi, kteří se chovají slušně ke druhým,“ pronesla Alice a dodala: „Peklo je černé. Když to bude bílé peklo, tak peklo bude bílé. Teď momentálně je černé, jak jsem to napsala, za tím si stojím.“

VIDEO: Alice Bendová: Dostane se letos do svého apartmánu na Kanárech?

Video
délka: 04:00.80
Video se připravuje ...

Alice Bendová: Dostane se letos do svého apartmánu na Kanárech? Markéta Reinischová

Fotogalerie
60 fotografií