Hlava státu královna Alžběta se v nucené karanténě ocitla krátce po propuknutí koronavirové epidemie v Británii. Z Buckinghamského paláce byla společně s manželem transportována do bezpečí na hrad Windsor, kde si čas krátili čajem o páté, projížďkou na koni, videohovory s rodinou a zdravotníky a v neposlední řadě tajnou svatbou princezny Beatrice (31).

Video: Královský trapas: Trump Alžbětě II. zatarasil cestu, musela kolem

Video
délka: 01:08.95

Královský trapas: Trump Alžbětě II. zatarasil cestu, musela kolem Reuters

Jenže léto je v plném proudu a od jara být zaseknutá na jednom místě, se královně nelíbilo. A tak s Philipem v úterý vycestovali na zámek Balmoral v oblasti skotského Aberdeenshire. Tam královská dvojice tráví poslední hezké dny před nástupem sychravého podzimu. K dovolené si ale vybrali ten nejhorší možný moment. Na město Aberdeen byla opět uvalena karanténa.

Na vině je narůstající počet nakažených koronavirem v této oblasti. Aberdeen se od středy uzamkl před světem, sousedé se nesmí navzájem navštěvovat a venkovní zahrádky společně s některými podniky musely zavřít. Většina omezení monarchy nijak nezasáhne, jediné, co je může trápit, je prozatímní nemožnost návštěv jiných členů královské rodiny.

VIDEO: Královská rodina děkuje zdravotníkům

Video
délka: 04:56.67

Královská rodina děkuje zdravotníkům Instagram Kensington Royals

Fotogalerie
82 fotografií