„Prozradím vám malé tajemství, jsem jeden z dobrovolníků,“ řekl William minulý měsíc. Lidem s psychickými problémy v krizových situacích pomáhá v Shout 85258 kromě prince na 2000 dobrovolníků. Potřební se na organizaci mohou obrátit ve dne i v noci pomocí textových zpráv, princ odpovídal stejně jako ostatní pracovníci pod pseudonymem.

Vévoda z Cambridge i jeho bratr princ Harry (35) už dříve přiznali, že se potýkali s psychickými problémy a depresemi po smrti své matky princezny Diany (†36). Pomocí podobně trpícím lidem se zabývají dlouhodobě, Shout 85258 založili loni v květnu spolu se svými manželkami Kate (38) a Meghan (38). Prostřednictvím královské nadace do ní vložili tři miliony liber (téměř 90 milionů Kč).

Podle BBC organizace od doby svého vzniku vyřídila už 300.000 textových hovorů. Tématem byly často vztahové problémy nebo šikana. Ze 65 % se na ni obracejí lidé mladší 25 let.

Podle médií se v období koronavirové krize, kdy mnoho lidí muselo zůstat doma, zhoršilo jejich psychické zdraví a vzrostl počet volání na tísňové linky. Sídlo páru z Cambridge, Kensingtonský palác, odmítlo uvést, zda princ bude lidem v krizových situacích radit i nadále.

VIDEO: Královská rodina děkuje zdravotníkům.

Video
délka: 04:56.67

Královská rodina děkuje zdravotníkům. Instagram Kensington Royals

Fotogalerie
57 fotografií