Meghan Markleová (38) a princ Harry jsou známí tím, že mají ke všemu názor. Rozumovat si dovolí i nad věcmi, k nimž nemají patřičné informace nebo znalosti. Zajetý scénář Harry ostatně zopakoval při svém posledním rozhovoru pro podcast Declassified. V něm uvedl, že situace v Británii je vlastně docela dobrá, a to i přesto, že chvíli předtím přijali hovor od zdravotní sestry, která si stěžovala na nedostatek ochranných pomůcek v nemocnicích.

„Jsem neuvěřitelně pyšný na to, co jednotlivci ze všech koutů Anglie, ale i po celém světě dělají. Také to dokazuje, co si myslím – že je situace lepší, než jak proklamují některá média.“

Toho se chytla nejen laická veřejnost, ale i experti z oblasti zdravotnictví. „Jaká je jeho kvalifikace – kromě toho, že v době nejvyšší nouze dezertuje – že si dovolí prohlašovat takové věci?“ rozčiloval se profesor a lékař Karol Sikora. Ředitelka britské Národní pečovatelské asociace Nadra Ahmedová s ním musela souhlasit, Harry podle ní neviděl všechny důkazy a to, o čem ona sama slyšela, je prý naprosto otřesné.

Zrzavý princ v podcastu poukázal na skutečnost, že se informace většinou šíří z pochybných zdrojů, což má za následek zbytečnou paniku. „Když vám informace servírují pouze určité zpravodajské kanály, může to být znepokojující.“ Sikora ale tvrdí, že média informují pouze o faktech a odvádí skvělou práci. „Nerozumím, co má Harry za problém. Média jsou klíčovým spojencem doktorů a NHS (Národní zdravotnické služby – pozn.red). Lidé by jim měli tleskat, nikoliv je znevažovat,“ myslí si.

Vévodové ze Sussexu jsou, jak mnoho dříve oddaných fanoušků píše, zcela vytrženi z reality a neuvědomují si opravdovou vážnost situace. Lidem se dlouhodobě nelíbí, že hodnotí situaci v Británii a zlehčují ji, ačkoliv už měsíce žijí svůj snový a ničím nerušený život v Los Angeles. Rozdávat jídlo starým a nemocným je ušlechtilá práce, jenom to ale nestačí.

VIDEO: Válka Rosola a Ochotské pokračuje! A další rána pro Harryho s Meghan

Video
délka: 02:45.08

Válka Rosola a Ochotské pokračuje! A další rána pro Harryho s Meghan. Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
109 fotografií