Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, sněžení 1°C

Miliardový podnikatelský plán Harryho a Meghan! Na tomhle chtějí rejžovat!

/
 • Čím se teď Harry a Meghan budou živit?
  10. ledna 2020 ● 13:01

  Mladí, krásní, urození, známí, uvědomělí – a roztomilé miminko Archie (8 měs.) jako bonus… Harry (35) a Meghan (38) jsou zkrátka ideální materiál pro mezinárodní slávu. Přední představitelé dynastie Windsorů si vydělávat nesmějí. Ovšem právě tuto bariéru Sussexovi chtějí svým krokem zbořit a slávu náležitě zpeněžit. Nabízí se několik způsobů.

 • 1.

  Knihy, časopisy

  Hitem u předních osobností i vysloužilých politiků je psaní memoárů či jiných postřehů. Vypadá to dostatečně uvědoměle a na úrovni a ani to nedá moc práce: stačí si pár hodin popovídat se šikovným novinářem či spisovatelem a ten už za ně vše napíše.

   

  Aktuálně nejprodávanější autorkou memoárů je Michelle Obamová (55), knihy Můj příběh se prodalo přes deset milionů výtisků a vynesla 1,4 mld. korun. Rovněž největší módní magazíny světa jsou schopny vyplatit jim sumy v milionech dolarů za sérii nových rodinných ateliérových fotek či módní fotoeditorial někoho z nich.

  Kniha Michelle Obamové
  Autor: Profi media, Reuters, ČTK/AP, Instagram
 • 2.

  Přednášky

  Hovořit o tématech jejich dobročinných projektů, od válečných invalidů a minových polí přes globální oteplování po feminismus a rasismus, to Harrymu ani Meghan nečiní potíže. Zadarmo už to nějakou dobu dělají, teď by se mohli zařadit do první ligy řečníků. Exprezident Barack Obama (58) umí za vystoupení na nóbl galavečeřích inkasovat i 13 milionů korun, Bill (73) a Hillary (72) Clintonovi pět milionů.

  Princ Harry s Meghan Markle v Africe
  Autor: Reuters

 • 3.

  Suvenýry

  Už v červnu si přihlásili ochranné značky na nejrůznější produkty: Nadace vévody a vévodkyně ze Sussexu zvažuje vydávat mj. učebnice a časopisy, ale také prachobyčejné upomínkové předměty od kalendářů po trička a kšiltovky, vše se značkou Sussex Royal.

   

  „Jejich potenciál k partnerstvím všeho druhu nezná mezí. Propagací značek, účastí na akcích i dalšími způsoby mohou ročně vydělávat i stamiliony dolarů,“ soudí Ronn Torossian z PR agentury 5W.

  Suvenýry s Harrym a Meghan
  Autor: Profi media, Reuters, ČTK/AP, Instagram

 • 4.

  Filmy, seriály

  V rámci dobročinnosti jistě Harryho i Meghan tu a tam uvidíme v televizi. Ale nepokusí se Meghan přímo obnovit svou původní hereckou kariéru a překonat svou nízkou laťku, kterou byla vedlejší role v seriálu Kravaťáci? Ta jí vynášela asi 1,1 milionu korun za epizodu, dnes by si mohla říci řádově víc.

   

  Nejlépe placené herečky Hollywoodu vydělávají kolem půl miliardy korun ročně. „Šestá řada seriálu Koruna (anglicky Crown) bude jízda, v roli Meghan Markleové uvidíte Meghan Markleovou!“ žertují mnozí na twitteru o veleúspěšném seriálu mapujícím vládu i osobní život Alžběty II. (93).

   

  Aktuálně se točí čtvrtá řada, která zachytí zejména vztah Charlese ke Camille a Dianě. Vztah Harryho a Meghan by jistě dodal scenáristům další pikantní zápletky, ale aktuálních událostí se bojí. „Myslím, že do současnosti se nedostaneme,“ reagovala promptně producentka Koruny Suzanne Mackieová.

  Meghan Markle v seriálu Kravaťáci
  Autor: Profi media, Reuters, ČTK/AP, Instagram
 • 5.

  Módní byznys

  Meghan má, stejně jako švagrová Kate (37) či dříve tchyně Diana (†36), ohromný módní vliv. Jakmile si obleče šaty nějaké značky nebo dá synkovi nějakou hračku, do pár dní jsou v obchodech vyprodané. Členové královské rodiny si za to nic brát nesměli, ale když se hezky na instagram vyfotí taková Kendall Jennerová (24), inkasuje od sponzora i 14 milionů korun za jediný snímek.

   

  Ostatně Meghan v tom má jistou praxi, vedle hraní provozovala vlastní blog/magazín The Tig o jídle, módě, životním stylu a cestování. Tedy přesně o tématech, které blogerkám umějí parádně vydělávat, zvláště když jim pomáhají schopné mediální agentury. A v několika takových Meghan pár přátel má. Tehdy jí magazín vydělával na reklamách 60 tisíc liber ročně (1,78 mil. Kč), comeback by byl rozhodně výnosnější.

  Meghan měla blog nejen o jídle.
  Autor: Profi media, Reuters, ČTK/AP, Instagram

   

  VIDEO: Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty

  Video
  délka: 39:48.68
  Video patří k placenému obsahu Blesku
  Odemknout video

  Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty Petr Macek, Lukáš Červený

  Fotogalerie
  163 fotografií

Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy