Zatímco o takové Meghan Markleové (38) se téměř dennodenně píše, co zase vyvedla navzdory královské etiketě a protokolu, samotná královna rozhodně taková rebelka nikdy nebyla. Protože vyrůstala a žila v mnohem přísnější době a navíc se pohybuje v královském prostředí už od svého narození, nikdy by ji například nenapadlo chovat se na veřejnosti tak familiérně jako právě choť jejího vnuka prince Harryho (35), která nemá problém se s každým objímat a olíbávat, jak se jí zrovna zamane.

Přesto ale britská panovnice projednou ukázala trochu té sympatické lidskosti a ukázala tvář, na kterou u ní nikdo není zvyklý. Zvlášť, když se vezme v úvahu, že královně zbývá necelých sedm let do vzácné stovky... O co tedy jde?

Alžběta II. má totiž nové oficiální portréty ve spolupráci s britským magazínem Hello!. A rozhodně ne zrovna všední... Kdo by čekal, že se na snímcích bude tvářit typicky přísně v nějakém klasickém postoji či posedu váženého monarchy, bude velmi překvapen. Fotoaparátu se chopil Barry Jeffrey, který jeden ze snímků přidal na svůj instagram. Na něm královna uvolněně pózuje s rukama v kapsách a laškovným úsměvem na rtech.

„Královna dávno toužila po nějakém méně konzervativním portrétu,“ řekla britskému magazínu The Sun Alžbětina osobní návrhářka Angela Kellyová, která byla focení přítomna. „Její veličenstvo zaujalo svoji pozici před fotoaparátem a začalo pózovat. Dávalo ruce do kapes a zase z nich ven a dávalo si je v bok. Začalo napodobovat profesionální modelku. Stála jsem tam nevěřícně a zírala, jak je královna úplně přirozená,“ přiznala návrhářka údiv, který v ní nezvykle uvolněná královna vzbudila.

VIDEO: Ikonické outfity britské královny Alžběty II.

Video
délka: 05:56.06

Ikonické outfity britské královny Alžběty II. youtube.com_RoyalFashionChannel/bpž; profimedia

Fotogalerie
39 fotografií