Bývalý panovník byl v nemocnici od pátečního večera. Při svém příjezdu přátelsky pozdravil přítomné novináře. „Uvidíme se, až budu vycházet ven,“ řekl jim.

 

Podle španělských médií nebyla operace urgentní.Navazovala na rutinní vyšetření, jež bývalý monarcha podstoupil v červnu. Nebylo však oznámeno, co tehdy testy odhalily. 

Podle agentury DPA dnes v poledne do nemocnice přišli i současný španělský král Felipe VI. (51) a choť Juana Carlose Sofía (80).

Maratón operací 

Juan Carlos dnes podstoupil celkově 17. chirurgický zákrok. Naposledy mu bylo v dubnu odstraněno poranění pokožky na levé líci. Rok předtím dostal někdejší král protézu levého kolene. Od května 2010 do listopadu 2013 byl na operaci devětkrát, mimo jiné s levou kyčlí a meziobratlovou ploténkou.

Jedenaosmdesátiletý Juan Carlos se stáhl z veřejného života letos v květnu. Abdikoval již před pěti lety, kdy předal korunu svému synovi Felipemu VI. po 39 letech na trůnu. Mezi Španěly je velice oblíbený a považovaný za klíčovou postavu přechodu z diktatury k demokracii po smrti generála Franciska Franka v roce 1975.

Fotogalerie
9 fotografií