Zapomeňte na tvrzení, že tato barva na rozdíl od černé na proporcích opticky přidává. Mnohem víc záleží na střihu, případně materiálu oděvu.

Zcestný je i názor, s nímž se často setkávám – domněnka, že náleží dívenkám, mladým ženám a pro zralé paní je nepatřičná.

Nezastupitelné místo má i v sezóně podzim / zima, pro níž je typická temnější barevnost. Bílé kašmírové svetry, flanelové kabáty, vlněné sukně ponuré ulice rozsvítí. O akcentech doplňků nemluvě. Stejně tak společenských róbách, včetně plesových, i když se jejich nositelky bílé často zříkají v obavě, aby nepřipomínaly úbor nevěsty. Byť i zde platí, že rozhodující je charakter, pojetí toalety.

Lomená bílá obecně vyznívá lépe než oslnivě polární. Bílé boty působí tvrdě a jsou nemalým rizikem outfitu. Prubířským, vkus testujícím kamenem jsou i celistvě bílé outfity. 

 

Daniela Peštová: Věčná krajka

Daniela Peštová: Věčná krajka

V síti subtilně pospojované květy hrubé reliéfní krajky působí dramaticky. Model v princes střihu a midi délce, jenž protěžuje linii sošných ramen a rukou přetnutých v podpaží krátkými rukávky, nahrává v maximální míře ženskosti. Fuchsiové střevíčky s kabelkou jsou mnohem lepší volbou než kontrastně tvrdé, často frekventované černé doplňky.

Známka: 1+

 

Simona Krainová: Provokace protikladů

Simona Krainová: Provokace protikladů

Ke krku uzavřená, nařaseným stojákem ukončená róba je v dráždivém protikladu s tělo odhalujícím průsvitem organzy, jež chatrně kryje pás podprsenky a kalhotek do pasu. Volba provokativních šatů Michaela Kováčika je u typově výrazné modelky na hraně s tím, že od talentovaného, právem prestižního tvůrce jsem zaznamenala lepší díla, než tuto s dráždivou nápovědí nahoty pracující kreaci.

Známka: 2

 

Jitka Schneiderová: Noblesní klasika
 

Jitka Schneiderová: Noblesní klasika

Na velkých společenských událostech se svěřuje do rukou stylisty Honzy Pokorného, jenž jí vybral i působivě jednoduchou, z ctěného odkazu klasiky těžící toaletu. Model s kosticemi členěným živůtkem je od elitní oděvní designérky Zuzany Kubíčkové, od frekventovaných, na prvoplánovém efektu stavěných velkých večerních se liší a klenoty Bvlgari se noblese celku tiše podílí.

Známka: 1+

Jana Plodková: Skvělá volba

Jana Plodková: Skvělá volba

Držitelka Českého lva za hlavní ženskou roli ve filmu Protektor vždy dress code ctí a na rozdíl od jiných neřeší, zda bude v grupě rádoby bohémských ignorantů tuzemské scény bizarně čnít. Smetanová róba, příklad romantiky držené kultivovaným purismem na uzdě, nemá chybu. Zlaté doplňky, kabelka z plíšků typických pro návrhářskou tvorbu Paca Rabanne, jsou rovněž bezchybně zvolené.

Známka: 1

 

Denisa Dvořáková: Bezbřehá něha

Denisa Dvořáková: Bezbřehá něha

Jedna z hvězd světové, Olympem návrhářů používané agentury Elite, přijela na filmový festival v Karlových Varech z Paříže a byla na něm poprvé. Na prezentaci volila kreace ze stylistkou Lenkou Kermes řízené Elle beauty lounge a na party Moët & Chandon oblékla tylovou, aplikovanou krajkou v konci zdobenou róbu ke krku. Pás kamínků pod prsy nahrál pořadatelem požadovaném stylu empíru, podšívku suplovalo body. Barva nehtů, doplňky pel romantiky umocňovaly.

Známka: 1+

 

Bára Mottlová: Počin na hraně

Bára Mottlová: Počin na hraně

Do pasu sahající úzký výstřih, podélnými švy tvarovaný živůtek, na útlé boky a ploché bříško přiléhající, do zvonu se postupně rozšiřující k zemi spadající kalhoty žádnou nedokonalost těla, kila navíc neskryjí. Bára Mottlová však má na overal patřičnou postavu. Doteky stříbrné jsou příjemné, doplňkům teoreticky nelze nic vytknout. Přesto outfit, jeho nositelka nemají tzv. tah na branku. Postrádají šmrnc, troufám si podotknout.

Známka: 2

 

Kamila Mortimerová a Eliška Dospivová: Vysoká hra

Kamila Mortimerová a Eliška Dospivová: Vysoká hra

Večírek Moët & Chandon určitou nadsázku v outfitu vyžadoval. Obchodní ředitelka JCDecaux, paní Kamila leitmotiv z historie vyřešila korunkou, opulentními náušnicemi, a především lamé róbou. Měla odvážný plizé živůtek, nohy odhalující s šortkami s kombinovanou sukni. Exmanželka miliardáře Eliška v krajce a tvarem napoleonských klobouků inspirovaném modelu z rajčího peří dala na vědomí, že umí s extravagancí kreativně zacházet.

Známka: 2-

Fotogalerie
8 fotografií