Obsah seriálu Daredevil

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. – 2. sezóna: V Hell's Kitchen zase řádí temné síly, ale tentokrát si Daredevil musí zvolit mezi ochranou města a svých přátel. – 3. sezóna: Zatímco Wilson Fisk získává čím dál větší moc, zničený Matt Murdock se zvedá z životního dna a je připraven udělat pro ochranu Hell's Kitchen cokoli.

Obsazení seriálu Daredevil

Herci Postavy
Charlie Cox Matthew „Matt“ Murdock / Daredevil
Deborah Ann Woll Karen Page
Elden Henson Franklin „Foggy“ Nelson
Toby Leonard Moore James Wesley
Vondie Curtis-Hall Ben Urich
Bob Gunton Leland Owlsley
Ayelet Zurer Vanessa Marianna
Rosario Dawson Claire Temple
Vincent D'Onofrio Wilson Fisk
Jon Bernthal Frank Castle / Punisher
Élodie Yung Elektra Natchios

Charlie Cox - Matthew Murdock / Daredevil

Britský herec narozený 15. prosince 1982 v Londýně. Studoval na divadelní škole Bristol Old Vic Theatre School, kterou dokončil v roce 2004. Cox debutoval jako herec v televizním filmu „Soudce John Deed“ v roce 2003.

Uznání kritiky si získal za roli Tristana Thorna ve fantasy filmu „Hvězdný prach“ z roku 2007. Cox je známý především díky ztvárnění postavy Daredevila z komiksů Marvel ve stejnojmenném seriálu společnosti Netflix, který běžel v letech 2015 až 2018. Tuto roli si zopakoval také v týmové minisérii Marvelu „The Defenders“ v roce 2017.

Cox se objevil i v několika dalších televizních pořadech a filmech, například v seriálech „Boardwalk Empire“, „Teorie všeho“ a „Král zlodějů“. V roce 2021 si zahrál v psychologickém thrilleru „Supernova“ po boku Colina Firtha. Cox je známý také díky své divadelní práci, účinkoval například v inscenacích „Inkognito“ a „Zrada“ v londýnském West Endu. Za své herecké výkony byl několikrát nominován na ceny, včetně ceny Critics' Choice Television Award pro nejlepšího herce v dramatickém seriálu za roli v seriálu „Daredevil“.

Deborah Ann Woll - Karen Page

Americká herečka narozená 7. února 1985 v Brooklynu ve státě New York. V roce 2007 absolvovala školu dramatických umění na University of Southern California. Široké uznání získala Wollová rolí Jessicy Hambyové v seriálu HBO „Pravá krev“, který se vysílal v letech 2008 až 2014.

Objevila se také v několika dalších televizních pořadech, například v seriálech „Daredevil“, „Punisher“ a „Escape Room“. Ve filmu debutovala Wollová v roce 2007 ve snímku „Aces 'N' Eights“. Objevila se také v dalších filmech, například „Ruby Sparks“ a „Automatická nenávist“. V roce 2018 byla Woll obsazena do hlavní role Karen Page v seriálu společnosti Netflix „Daredevil“.

Je také propagátorkou osvěty o choroiderémii, genetické nemoci způsobující slepotu, kterou trpí její přítel E. J. Scott. Wollová byla nominována na několik cen, včetně Satellite Award pro nejlepší herečku ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo televizním filmu za roli v seriálu „True Blood“. Kromě své herecké práce se Wollová angažuje také v charitativních organizacích a podpořila například organizace Oceana a Choroideremia Research Foundation.

Elden Henson - Franklin „Foggy“ Nelson

Americký herec narozený 30. srpna 1977 v Rockville ve státě Maryland. Svou hereckou kariéru zahájil v 11 letech a v roce 1992 se objevil ve filmu „The Mighty Ducks“.

Od té doby se Henson objevil ve více než 50 filmech a televizních pořadech, mj: „The Butterfly Effect“ a „Jobs“. Nejvíce se proslavil rolí Foggyho Nelsona v seriálu společnosti Netflix „Daredevil“, který běžel v letech 2015 až 2018. Henson se objevil i v dalších seriálech z Marvel Cinematic Universe, jako jsou „Jessica Jones“ a „The Defenders“.

Za své herectví získal uznání kritiky, včetně nominace na Screen Actors Guild Award za roli ve filmu „Mocní“. Kromě své herecké práce je Henson také producentem a produkoval několik filmů, včetně „Dobrého katolíka“ a „Dlouhého domova“. Je také autorem a režisérem krátkých filmů a hudebních videoklipů. Henson je podporovatelem charitativní organizace Smile Train, která poskytuje operace rozštěpů rtů a patra potřebným dětem. Je ženatý s Kirou Sternbachovou, s níž má dvě děti.

Vincent D'Onofrio - Wilson Fisk

Americký herec narozený 30. června 1959 v Brooklynu ve státě New York. Svou hereckou kariéru zahájil koncem 80. let a od té doby se objevil ve více než 80 filmech a televizních pořadech.

D'Onofrio je pravděpodobně nejznámější díky své roli detektiva Roberta Gorena v seriálu Zákon a pořádek: Zločinné úmysly", který se vysílal v letech 2001 až 2011. Objevil se také v několika filmech, například "Full Metal Jacket", "Muži v černém" a "Sedm statečných". D'Onofrio je všestranný herec známý svou schopností ztvárnit širokou škálu postav.

Byl nominován na několik cen, včetně ceny Primetime Emmy za roli v seriálu "Homicide: Život na ulici." Kromě herecké práce je D'Onofrio také producentem a režisérem a režíroval několik epizod seriálu Zákon a pořádek: Zločinné úmysly". Je podporovatelem charitativní organizace Innocence Project, která se snaží očistit neprávem odsouzené osoby pomocí testů DNA. D'Onofrio se také angažuje v několika sociálních a politických kauzách, včetně ekologie a kontroly zbraní. Byl dvakrát ženatý a má čtyři děti.

Jon Berthal - Frank Castle / Punisher

Americký herec narozený 20. září 1976 ve Washingtonu, D.C. Svou hereckou kariéru zahájil počátkem roku 2000 a od té doby se objevil ve více než 50 filmech a televizních pořadech. Bernthal je pravděpodobně nejznámější díky své roli Franka Castla/Punishera v Marvel Cinematic Universe, včetně televizních seriálů "Daredevil" a "Punisher".

Objevil se také v několika dalších významných filmech, včetně "Vlka z Wall Street" a "Baby Driver". Bernthal je známý svým intenzivním a emotivním hereckým stylem, často ztvárňuje postavy s tragickou minulostí. Byl nominován na několik cen, včetně ceny Critics' Choice Television Award za roli ve filmu "The Punisher".

Kromě své herecké práce je Bernthal také filantropem a spolupracuje s organizacemi, jako jsou Gary Sinise Foundation a Team Rubicon. Je příznivcem armády a ve své kariéře si zahrál několik vojenských rolí, včetně mariňáka ve filmu "The Pacific". Bernthal je ženatý s Erin Angleovou a mají spolu tři děti. Věnuje se brazilskému Jiu-Jitsu a svůj trénink využil v několika svých rolích.

Daredevil - podrobné informace o seriálu

Daredevil, čili Marvel's Daredevil, je americký televizní seriál z roku 2015, který byl vydán na streamovací televizi Netflix. Seriál je inspirovaný komiksem Daredevil, který vytvořilo vydavatelství Marvel Comics. Tento seriál je třetím dílem ze série superhrdinského světa Marvel Cinematic Universe.

Děj seriálu, který napsal Drew Goddard, se zaměřuje na právníka jménem Matt Murdock. V dětství přišel o zrak, ale na druhou stranu se mu zlepšily ostatní smysly. V noci se Matt přestrojuje a snaží se zachránit čtvrť Hell's Kitchen, kde žije, před podnikatelskými plány tajemného Wilsona Fiska.

Daredevil je superhrdina, který se poprvé objevil v komiksu Daredevil #1 vydaném nakladatelstvím Marvel Comics v roce 1964. Vytvořili ho spisovatel Stan Lee a výtvarník Bill Everett za přispění spisovatele a výtvarníka Franka Millera, který se stal zásadní postavou ve vývoji této postavy.

Skutečné jméno postavy je Matt Murdock a přes den je právníkem a v noci mstitelem. Murdock v dětství oslepl, když se z náklaďáku převážejícího radioaktivní materiály vysypal jeho obsah, ale tato nehoda posílila i jeho ostatní smysly na nadlidskou úroveň. Své schopnosti využívá k boji proti zločinu v newyorské čtvrti Hell's Kitchen, která je sužována organizovaným zločinem.

Daredevil má charakteristický kostým, který se skládá z červené kombinézy s rohy na hlavě, a jako hlavní zbraň používá billy club. V průběhu let se tato postava zapojila do mnoha nezapomenutelných dějových linií a stala se jedním z nejoblíbenějších hrdinů společnosti Marvel. Kromě komiksové série se Daredevil objevil i v dalších médiích, včetně televizních pořadů a filmů.

V roce 2003 byl uveden hraný film Daredevil s Benem Affleckem v roli Matta Murdocka/Daredevila. Ve filmu se objevili také Jennifer Garnerová jako Elektra a Michael Clarke Duncan jako Wilson Fisk/Kingpin. Navzdory smíšeným recenzím kritiků a fanoušků měl film mírný kasovní úspěch.

Kromě hraného filmu se Daredevil objevil také v animovaných filmech a televizních pořadech. Objevil se v různých animovaných seriálech společnosti Marvel, jako např: Avengers: Nejmocnější hrdinové Země" a "Ultimate Spider-Man". Objevil se také v animovaném filmu "Ultimate Avengers 2: Rise of the Panther".

Naposledy se Daredevil objevil v hraném seriálu společnosti Netflix "Marvel's Daredevil", který běžel tři sezóny v letech 2015 až 2018. V hlavní roli Matta Murdocka/Daredevila se představil Charlie Cox a seriál byl kritikou oceňován pro svůj drsný tón a působivé bojové scény. Seriál byl po třech sezónách zrušen, ale Cox vyjádřil zájem se k roli v budoucnu vrátit.

V sérii Daredevil se objevuje i Punisher, fiktivní komiksová postava, kterou vytvořili spisovatel Gerry Conway a výtvarník John Romita Sr. Poprvé se objevil v komiksu "The Amazing Spider-Man" #129, který vyšel v roce 1974 v nakladatelství Marvel Comics. Punisher se ve skutečnosti jmenuje Frank Castle a je to bývalý odstřelovač námořní pěchoty, který se stal mstitelem poté, co mu mafie vyvraždila rodinu.

Je známý svými brutálními a nekompromisními metodami a často je zobrazován jako antihrdina, který je ochoten k dosažení svých cílů použít smrtící sílu. Punisher se v průběhu let objevil v mnoha komiksových sériích, včetně své vlastní série, a také v týmových sériích s dalšími postavami Marvelu, jako jsou Daredevil a Spider-Man. Objevil se také v různých animovaných televizních pořadech, videohrách a filmech. Jedním z nejpozoruhodnějších ztvárnění Punishera bylo v seriálu společnosti Netflix "Marvel's The Punisher", který běžel dvě sezóny v letech 2017 až 2019.

V seriálu hrál hlavní roli Franka Castla Jon Bernthal a byl chválen za svůj drsný tón a zkoumání složitých motivací postavy. Punisher se stal v komiksovém průmyslu oblíbenou a kontroverzní postavou, přičemž někteří kritici ho chválí za jeho nekompromisní postoj ke zločinu, zatímco jiní ho kritizují za používání smrtící síly a jeho vykreslení jako hrdiny navzdory jeho násilným činům. Navzdory kontroverzím zůstává tato postava v komiksovém světě oblíbenou a trvalou.

Stan Lee byl americký komiksový scénárista, editor, vydavatel a producent, který je všeobecně považován za jednu z nejvýznamnějších postav v historii komiksového průmyslu. Narodil se 28. prosince 1922 v New Yorku a zemřel 12. listopadu 2018 ve věku 95 let.

Lee zahájil svou kariéru v komiksovém průmyslu v roce 1939, kdy začal pracovat pro Timely Comics, ze kterého se později stal Marvel Comics. Zpočátku začínal jako asistent, ale nakonec se vypracoval na spisovatele a editora. Podílel se na tvorbě mnoha nejpopulárnějších postav společnosti Marvel, včetně Spider-Mana, X-Menů, Iron Mana, Thora, Fantastické čtyřky a samozřejmě Daredevila.

Lee byl známý svou osobností větší než život a svým showmanstvím, které pomohlo pozvednout komiksový průmysl a učinit z něj kulturní fenomén. Byl také průkopníkem v prosazování rozmanitosti a inkluzivity ve svých komiksech a v době, kdy v komiksovém průmyslu převažovali běloši, představoval postavy různých ras, etnik a původů.

Kromě práce v komiksovém průmyslu Lee pracoval také jako producent mnoha filmů a televizních pořadů souvisejících s Marvelem a v mnoha z nich se také objevil. Mezi fanoušky byl oblíbenou osobností a jeho přínos komiksovému průmyslu si budou pamatovat i další generace.

Televizní a filmové adaptace komiksů jsou v posledních letech stále populárnější. Mnohé z těchto adaptací byly komerčně i kriticky úspěšné a některé se dokonce staly kulturním fenoménem.

Jedním z prvních a nejúspěšnějších příkladů komiksových adaptací je filmová série o Supermanovi, která začala koncem 70. let 20. století a v níž hlavní roli Muže z oceli ztvárnil Christopher Reeve. Tato série zaznamenala obrovský úspěch a pomohla připravit půdu pro budoucí komiksové adaptace. V 21. století se do čela trendu komiksových adaptací postavilo studio Marvel, jehož Marvel Cinematic Universe (MCU) se skládá z několika vzájemně propojených filmů a televizních pořadů založených na postavách z komiksů Marvel.

MCU začalo v roce 2008 uvedením filmu "Iron Man" a od té doby se stalo jednou z nejvýdělečnějších filmových sérií všech dob. Úspěch zaznamenaly také komiksové adaptace DC Comics, jejichž filmy jako trilogie "Temný rytíř" a "Wonder Woman" sklidily uznání kritiky i kasovní úspěch. DC má také řadu televizních seriálů založených na svých postavách, včetně "Arrow", "The Flash" a "Gotham".

Mezi další televizní a filmové adaptace komiksů patří například "The Walking Dead", "Preacher", "The Boys", "The Umbrella Academy" a "Watchmen". Díky těmto adaptacím se komiksové postavy a příběhy dostaly k širšímu publiku a pomohly povýšit komiksové médium na legitimní formu vyprávění.

Sledujete seriál Daredevil? Podělte se o své dojmy v diskusi

Video
Video se připravuje ...

Trailer seriálu Daredevil Netflix

Fotogalerie
35 fotografií