Obsah seriálu Hawkeye

Hawkeye je originální nová série odehrávající se v New Yorku, kde bývalý Avenger Clint Barton aka Hawkeye má zdánlivě jednoduchý úkol: vrátit se na Vánoce ke své rodině. Když se ale objeví hrozba z jeho minulosti, Hawkeye se neochotně spojí s Kate Bishop, 22letou zručnou lukostřelkyní a jeho největší fanynkou, aby odhalili zločinecké spiknutí.

Obsazení seriálu Hawkeye

Herci Postavy
Jeremy Renner Clint Barton / Hawkeye
Hailee Steinfeld Kate Bishop
Vera Farmiga Eleanor Bishop
Florence Pugh Jelena Bělova / Black Widow
Fra Fee Kazi
Tony Dalton Jack Duquesne
Alaqua Cox Maya Lopez / Echo
Zahn McClarnon William Lopez
Vincent D'Onofrio Wilson Fisk / Kingpin

Jeremy Renner - Clint Barton / Hawkeye

Americký herec, producent a hudebník. Narodil se 7. ledna 1971 v Modestu v Kalifornii, USA. Rennerova průlomová role přišla v roce 2008 ve válečném thrilleru The Hurt Locker.

Známý je také díky ztvárnění Hawkeye v Marvel Cinematic Universe. Renner získal dvě nominace na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon, a to za výkony ve filmech The Hurt Locker a The Town. Kromě herectví se Renner věnuje také zpěvu a hře na kytaru a vydal několik singlů a album.

Je vystudovaným hercem, navštěvoval American Conservatory Theater v San Franciscu. Renner se objevil i v několika dalších významných filmech, například v Příchozí, American Hustle a Mission: Impossible - Ghost Protocol.

Má dceru Avu Berlin Renner, která se narodila v roce 2013. Renner se také aktivně zapojuje do různých charitativních akcí, včetně těch, které podporují veterány a dětské organizace.

Hailee Steinfeld - Kate Bishop

Americká herečka, zpěvačka a skladatelka. Narodila se 11. prosince 1996 v Los Angeles v Kalifornii, USA. Průlomovou rolí Steinfeldové se stal western Pravá kuráž z roku 2010, za který získala nominaci na Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Známá je také díky roli Emily Junk ve filmové sérii Pitch Perfect. Steinfeldová vydala také několik singlů a EP a byla nominována na cenu Grammy v kategorii Nejlepší popové duo/skupina. Objevila se v několika dalších významných filmech, včetně snímků Na hraně sedmnáctin, Bumblebee a Spider-Man: Into the Spider-Verse. Steinfeldová má za sebou také několik televizních rolí, mimo jiné v seriálu Dickinson na Apple TV+, kde hraje titulní postavu.

Za své herecké a hudební výkony byla oceněna několika cenami a nominacemi, včetně Critics' Choice Movie Award a Billboard Women in Music Award. Steinfeldová se také angažuje v různých filantropických aktivitách, včetně podpory osvěty v oblasti duševního zdraví a kampaní proti šikaně. Kromě herecké a hudební kariéry se Steinfeldová věnuje také modelingu a spolupracuje s několika módními značkami.

Vera Farmiga - Eleanor Bishop

Americká herečka, režisérka a producentka. Narodila se 6. srpna 1973 v Cliftonu ve státě New Jersey v USA.

Farmiga se objevila v několika významných filmech, například ve snímcích The Departed, Up in the Air nebo v sérii The Conjuring. Za roli ve filmu Vzhůru do oblak získala nominaci na Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. Kromě herectví Farmiga také režírovala a produkovala několik filmů, včetně snímků Higher Ground a Boundaries.

Vystudovala školu vizuálních a múzických umění na Syrakuské univerzitě. Farmiga má za sebou také několik televizních rolí, mimo jiné v seriálu Bates Motel, za který získala nominaci na cenu Emmy. Za své herecké a režijní výkony získala několik ocenění a nominací, včetně ceny Primetime Emmy a ceny Critics' Choice Movie Award.

Farmiga se také angažuje v různých filantropických aktivitách, včetně podpory charitativních organizací zaměřených na životní prostředí, lidská práva a zdraví žen. Kromě práce v zábavním průmyslu je Farmiga také zastánkyní osvěty v oblasti duševního zdraví a veřejně hovoří o svých problémech s úzkostí.

Florence Pugh - Jelena Bělova / Black Widow

Anglická herečka. Narodila se 3. ledna 1996 v anglickém Oxfordu. Průlomovou rolí pro Pugh byla role v dobovém dramatu Lady Macbeth z roku 2016. Známá je také díky roli Dani v hororu Midsommar.

Pughová za své výkony sklidila uznání kritiky, včetně nominace na Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli za roli ve filmu Malé ženy. Kromě filmové práce se Pughová objevila také v několika televizních pořadech, například v Marcelle a Malém bubeníkovi. Za své herectví získala několik ocenění a nominací, včetně British Independent Film Award a BAFTA Rising Star Award. Pugh byla také obsazena do několika připravovaných projektů, včetně filmu Black Widow z filmového světa Marvelu.

Je také velvyslankyní humanitární organizace One Campaign, která usiluje o ukončení extrémní chudoby a nemocí, jimž lze předcházet, na celém světě. Kromě herecké kariéry je Pugh také talentovanou zpěvačkou a na svých účtech na sociálních sítích zveřejňuje coververze písní.

Vincent D'Onofrio - Wilson Fisk / Kingpin

Americký herec, režisér a producent. Narodil se 30. června 1959 v Brooklynu ve státě New York v USA. D'Onofrio je pravděpodobně nejznámější díky své roli detektiva Roberta Gorena v televizním seriálu Zákon a pořádek: Zločinné úmysly.

Objevil se také v několika významných filmech, například ve filmech Full Metal Jacket, Muži v černém nebo Jurský svět. D'Onofrio vystudoval americké Stanislavského divadlo a Divadelní a filmový institut Lee Strasberga. Je také režisérem několika filmů, včetně snímků The Kid a Nechoď do lesa. D'Onofrio byl za své herectví oceněn několika cenami a nominacemi, včetně ceny Screen Actors Guild Award a nominace na cenu Primetime Emmy.

Je také talentovaným hudebníkem a se svou skupinou The Moonlighters vydal několik alb. D'Onofrio se také angažuje v různých filantropických aktivitách, včetně podpory charitativních organizací, které se snaží ukončit bezdomovectví a propagovat povědomí o duševním zdraví.

Kromě práce v zábavním průmyslu je D'Onofrio také podporovatelem umění a působil ve správní radě festivalu River to River v New Yorku.

Hawkeye - podrobné informace o seriálu

"Hawkeye" je původní seriál společnosti Disney+ založený na postavě Clinta Bartona alias Hawkeye z komiksů společnosti Marvel. Seriál měl premiéru 24. listopadu 2021 a skládá se ze šesti epizod. Seriál se odehrává po událostech filmu Avengers.

Clint Barton (Jeremy Renner) se o svátcích snaží usmířit se svou rodinou a zároveň se ujímá nové chráněnkyně Kate Bishopové (Hailee Steinfeldová), která se nakonec stane dalším Hawkeym. V seriálu se objeví řada známých marvelovských postav, včetně Yeleny Belové (Florence Pugh) z filmu Černá vdova, a také další postavy z Avengers. Seriál byl chválen za akční scény, humor a výkony hlavních herců. Seriál vytvořil Jonathan Igla a režírovali ho Rhys Thomas a Bert a Bertie. Byl dobře přijat fanoušky i kritiky a byla oznámena druhá série.

Avengers je tým superhrdinů z komiksového světa Marvelu. Vytvořili je spisovatel Stan Lee a výtvarník Jack Kirby a poprvé se objevili v knize "The Avengers" #1 v roce 1963. Původní tým tvořili Iron Man, Thor, Hulk, Ant-Man a Wasp.

V průběhu let se v týmu vystřídala řada členů, mezi něž patřili Captain America, Black Widow, Hawkeye, Vision, Scarlet Witch, Quicksilver, Black Panther, Doctor Strange, Spider-Man a mnoho dalších. Avengers čelili nejrůznějším padouchům a hrozbám, včetně Ultrona, Thanose, Kanga Dobyvatele a Skrullů. Avengers se podíleli na některých z nejvýznamnějších dějových oblouků v historii Marvel Comics, včetně "Avengers Disassembled", "Civil War" a "Secret Invasion".

Byli také hlavní silou v marvelovských crossoverových událostech, jako jsou "Infinity Gauntlet", "Infinity War" a "Secret Wars". Avengers inspirovali řadu adaptací, včetně filmů, televizních pořadů a videoher. V rámci Marvel Cinematic Universe vzniklo několik filmů o Avengers, včetně snímků "Avengers Assemble", "Avengers: Avengers: Age of Ultron," a "Avengers: Endgame." Tým se objevil také v animovaných seriálech, například "Avengers: Nejmocnější hrdinové Země," a ve videohrách, například "Marvel's Avengers". V nejnovější filmové sérii jsou kromě filmů samostatných hrdinů jednotlivé snímky:

 • Avengers (2012): V tomto filmu, který režíroval Joss Whedon, se sešel původní tým Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Hulka, Black Widow a Hawkeye, aby se postavili Lokimu a mimozemské invazi.
 • Avengers: Age of Ultron (2015): V tomto filmu, který rovněž režíroval Joss Whedon, se tým postavil proti zlotřilé umělé inteligenci Ultron, která se snaží způsobit konec lidstva.
 • Avengers: Infinity War (2018): V tomto filmu, který režírovali Anthony a Joe Russoovi, se Avengers a Strážci Galaxie spojili, aby zabránili mocnému padouchovi Thanosovi ve shromáždění Kamenů nekonečna a vyhlazení poloviny života ve vesmíru.
 • Avengers: Endgame (2019): Tento film, který rovněž režírovali Anthony a Joe Russoovi, je epickým závěrem dvoudílného příběhového oblouku a vidíme v něm přeživší Avengers, jak se spojují s dalšími hrdiny z celého filmového vesmíru Marvelu, aby napravili škody způsobené Thanosem.

Kromě těchto čtyř filmů existuje v Marvel Cinematic Universe několik dalších filmů, v nichž vystupují postavy Avengers, včetně Iron Mana, Thora, Kapitána Ameriky a Hulka. Mezi tyto filmy patří např:

Iron Man:

 • Iron Man (2008)
 • Iron Man 2 (2010)
 • Iron Man 3 (2013)

Thor:

 • Thor (2011)
 • Thor: The Dark World (2013)
 • Thor: Ragnarok (2017)

Kapitán Amerika:

 • Captain America: The First Avenger (2011)
 • Captain America: The Winter Soldier (2014)
 • Captain America: Civil War (2016)

Hulk:

 • The Incredible Hulk (2008)

Sledujete seriál Hawkeye? Podělte se o své dojmy v diskusi

Video
Video se připravuje ...

Trailer seriálu Hawkeye Disney Plus/Total Film

Hawkeye
Autor: Disney Plus