Obsah seriálu Westworld

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy...

Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou.

Obsazení seriálu Westworld

Herci Postava
Evan Rachel Wood Dolores Abernathy (Nejstarší výtvor v parku. Zjistí, že celý její život je vykonstruovaná lež)
Thandie Newton Maeve Millay (výtvor)
Jeffrey Wright Bernard Lowe (vedoucí úseku programování a programátor výtvorů)
James Marsden Teddy Flood (výtvor)
Ingrid Bols Berdych Armistice (výtvor)
Luke Hemsworth Ashley Stubbs (vedoucí bezpečnosti parku Westworld)
SIDS Babett Knudsen Theresa Cullen, vedoucí provozu Westworld
Simon Quarterman Lee Sizemore (vedoucí příběhových linek Westworld)
Rodrigo Santoro Hector Escaton (hostitel)
Angela Sarafyan Clementine Pennyfeather (výtvor)
Shannon Woodward Elsie Hughes (pracuje pro úsek programování)
Ed Harris Muž v černém (sadistický host)
Anthony Hopkins Robert Ford (zakladatel Westworld a hlavní tvůrce příběhů)
Ben Barnes Logan (dlouholetý host)
Clifton Collins Jr. Lawrence / El Lazo (výtvor)
Jimmi Simpson William (host)
Tessa Thompson Charlotte Hale (výkonná ředitelka z představenstva)
Talulah Riley Angela (výtvor)
Louis Herthum Peter Abernathy, výtvor, otec Dolores
Katja Herbers Grace, host
Neil Jackson Nicholas
Gustaf Skarsgård Karl Strand
Fares Fares Antoine Costa

Evan Rachel Wood (Dolores Abernathy)

Americká herečka, narozená 7. září 1987 v Raleighu v Severní Karolíně. Svou hereckou kariéru zahájila již v dětství, kdy se objevovala v reklamách a televizních pořadech, než získala svou první filmovou roli ve filmu "Digging to China" (1997).

Širšího uznání se Woodové dostalo za roli Tracy Freelandové v nezávislém filmu "Třináct" (2003), za kterou byla nominována na Zlatý glóbus. Od té doby se objevila v mnoha filmech, včetně "The Wrestler" (2008), "The Ides of March" (2011) a "Across the Universe" (2007). Woodová je známá také díky svým televizním rolím, zejména jako Dolores Abernathyová v seriálu HBO "Westworld" (2016-2020).

Kromě herectví se Woodová věnuje také hudbě a vydala několik alb a EP. Woodová se zasazuje o osvětu v oblasti duševního zdraví a práv LGBTQ+ a otevřeně hovoří o svých vlastních bojích s depresemi a sebepoškozováním. Během své kariéry byla nominována na řadu cen, včetně tří cen Primetime Emmy za roli ve filmu "Westworld".

Woodová byla dvakrát vdaná, nejprve za herce Jamieho Bella, s nímž má syna, a později za hudebníka Zacha Villu. Navzdory svému úspěchu v Hollywoodu Woodová vystupuje proti sexismu a ageismu v tomto odvětví a zasazuje se o větší zastoupení a inkluzi v zábavním průmyslu.

Thandie Newton (Maeve Millay)

Britská herečka, narozená 6. listopadu 1972 v Londýně. Svou hereckou kariéru zahájila na počátku 90. let, kdy se objevila ve filmech jako "Flirtování" (1991) a "Interview s upírem" (1994).

Širšího uznání se Newtonové dostalo za roli Christine Thayerové ve filmu "Crash" (2004), za kterou získala cenu BAFTA pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Od té doby se objevila v mnoha filmech, včetně "Mission: Impossible II" (2000), "The Pursuit of Happyness" (2006) a "Solo: A Star Wars Story" (2018). Newtonová je známá také díky svým televizním rolím, zejména jako Maeve Millayová v seriálu HBO "Westworld" (2016-2020).

Kromě herecké kariéry je Newtonová aktivistkou a filantropkou a spolupracuje s organizacemi, jako jsou V-Day a One Campaign. Za svou advokační činnost byla oceněna a v roce 2019 obdržela Řád britského impéria (OBE) za zásluhy o film a charitu. Newtonová byla během své kariéry nominována na řadu ocenění, včetně ceny Primetime Emmy za roli ve filmu "Westworld".

Od roku 1998 je vdaná za scenáristu a režiséra Ola Parkera a pár má spolu tři děti. Newtonová otevřeně hovoří o svých zkušenostech s rasismem a sexismem v zábavním průmyslu a zasazuje se o větší zastoupení a rozmanitost na obrazovce i mimo ni.

Jeffrey Wright (Bernard Lowe)

Americký herec, narozen 7. prosince 1965 ve Washingtonu, D.C. Svou hereckou kariéru zahájil na počátku 90. let, kdy se objevil ve filmech jako "Presumed Innocent" (1990) a "The Manchurian Candidate" (2004).

Širšího uznání se Wrightovi dostalo za roli Peoplese Hernandeze ve filmu "Shaft" (2000), za kterou získal cenu Black Reel Award pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. Od té doby se objevil v mnoha filmech, například ve snímcích "Basquiat" (1996), "Syriana" (2005) a v sérii "The Hunger Games". Wright je známý také díky svým televizním rolím, především jako Bernard Lowe v seriálu HBO "Westworld" (2016-2020).

Kromě své herecké kariéry je Wright politickým aktivistou a spolupracoval s organizacemi, jako je Amnesty International a Demokratická strana. Za svou advokační činnost byl oceněn, v roce 2015 obdržel cenu Paula Robesona od Actors' Equity Association.

Wright byl během své kariéry nominován na řadu ocenění, včetně ceny Primetime Emmy za roli ve filmu "Westworld". Byl dvakrát ženatý a má dvě děti. Wright je oceňován pro svou všestrannost a herecký rozsah a je považován za jednoho z nejtalentovanějších a nejuznávanějších herců své generace.

James Marsden (Teddy Flood)

Americký herec narozený 18. září 1973 ve Stillwateru v Oklahomě. Je známý především díky svým rolím v populárních filmech, jako jsou série X-Men, Okouzlená a 27 šatů.

Marsden zahájil svou hereckou kariéru na počátku 90. let 20. století, kdy si zahrál svou první větší roli v televizním seriálu Saved by the Bell: The New Class. Uznání kritiků získal za roli Kyklopa ve filmech X-Men, která mu pomohla prosadit se v Hollywoodu pro hlavní role.

Kromě filmové práce se Marsden objevil také v mnoha televizních seriálech, včetně Westworldu a Dead to Me. Byl nominován na několik cen, včetně ceny Screen Actors Guild Award za roli v seriálu 30 Rock. Marsden je také talentovaný zpěvák, který si zahrál několik muzikálových čísel ve filmech jako Hairspray a Enchanted. Byl dvakrát ženatý a má tři děti.

Marsden je známý svou okouzlující osobností a smyslem pro humor, díky nimž si získal přízeň diváků i kolegů. V Hollywoodu je i nadále oblíbeným hercem a připravuje se několik dalších projektů.

Luke Hemsworth (Ashley Stubbs)

Australský herec narozený 5. listopadu 1980 v Melbourne ve státě Victoria v Austrálii.Je starším bratrem herců Chrise Hemswortha a Liama Hemswortha. Luke Hemsworth zahájil svou kariéru v zábavním průmyslu v roce 2003 jako herec australského dětského televizního seriálu "The Saddle Club".

Nejznámější je díky své roli v televizním seriálu "Westworld" jako Ashley Stubbs a ve filmu "Thor: Ragnarok" jako Thorův herecký dvojník. Hemsworth se objevil i v dalších filmech, například "Zabij mě třikrát", "Infini" a "Setkání".

Než se stal hercem, pracoval jako podlahář a zahradník v Austrálii. Hemsworth je vysoký 1,80 m (5 stop a 11 palců). Od roku 2007 je ženatý se Samanthou Hemsworthovou a mají spolu čtyři děti.

Kromě herectví se Hemsworth věnuje také psaní scénářů a produkci různých filmových a televizních projektů. Luke Hemsworth je známý svou tichou a zdrženlivou povahou a svůj osobní život se snaží držet mimo pozornost veřejnosti.

Ed Harris (Muž v černém)

Americký herec, producent a režisér, narozený 28. listopadu 1950 v Tenafly ve státě New Jersey. Je všeobecně považován za jednoho z nejtalentovanějších herců své generace a během své kariéry získal řadu ocenění a nominací. Harris debutoval v roce 1978 ve filmu "Coma" a od té doby se objevil ve více než 100 filmech a televizních pořadech.

Nejznámější jsou jeho role ve filmech jako "Truman Show", "Apollo 13", "A Beautiful Mind" a "The Hours". Harris byl čtyřikrát nominován na Oscara za nejlepší vedlejší roli a získal několik dalších ocenění, včetně Zlatého glóbu a ceny Screen Actors Guild Award. Kromě herectví Harris také režíroval několik filmů, včetně filmu "Pollock", za který získal nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon.

Je také úspěšným divadelním hercem a objevil se v několika broadwayských inscenacích, včetně "Precious Sons" a "Taking Sides". Harris je známý svým intenzivním a vážným hereckým stylem, často hraje postavy se složitou emocionální a psychologickou hloubkou.

Od roku 1983 je ženatý s herečkou Amy Madigan a mají spolu dceru Lily. Harris je také vášnivým malířem a má za sebou několik výstav svých děl. Je členem Národní akademie designu a Národní akademie umění a literatury.

Jimmi Simpson (William)

Americký herec, narozený 21. listopadu 1975 v Hackettstownu ve státě New Jersey. Je známý především díky svým rolím v televizních seriálech jako "Westworld", "It's Always Sunny in Philadelphia" a "House of Cards".

Simpson začal svou hereckou kariéru koncem 90. let a jeho první větší role byla ve filmu "Loser" v roce 2000. Od té doby se objevil v mnoha filmech a televizních pořadech, včetně "Zodiac", "Date Night", "The Newsroom" a "Person of Interest".

Simpson je známý svou hereckou všestranností a schopností hrát širokou škálu postav, od komediálních až po dramatické. Za své výkony získal uznání kritiky, včetně nominace na cenu Primetime Emmy za vynikající vedlejší roli v dramatickém seriálu za roli v seriálu "Westworld".

Kromě herectví se Simpson věnuje také psaní scénářů a produkci a v obou funkcích pracoval na několika projektech. Je absolventem Americké akademie dramatických umění v New Yorku. Simpson je ženatý s herečkou Sophií Del Pizzo a mají spolu jedno dítě. Je známý svou přízemní povahou a láskou k přírodě a pobytu venku.

Tessa Thompson (Charlotte Hale)

Americká herečka a producentka, narozená 3. října 1983 v Los Angeles v Kalifornii.Svou hereckou kariéru zahájila na počátku roku 2000 a proslavila se rolí Jackie Cookové v televizním seriálu "Veronica Mars".

Thompsonová je známá především díky svým rolím v Marvel Cinematic Universe jako Valkýra ve filmech "Thor: Ragnarok", "Avengers: Thor: Láska a hrom." (Avengers: Endgame) a "Thor: Láska a hrom" (Thor: Love and Thunder).

Objevila se také v dalších filmech, jako jsou "Creed", "Promiňte, že vás obtěžuji" a "Láska Sylvie". Thompsonová je známá svým aktivismem a obhajobou různých společenských témat, včetně rovnosti pohlaví, rasové spravedlnosti a práv LGBTQ+.

Je hlasitou podporovatelkou hnutí Time's Up a byla jednou ze zakladatelek fondu Time's Up Legal Defense Fund. Kromě herectví se Thompsonová věnuje také zpěvu a účinkovala na několika soundtracích k filmům a televizním pořadům. Byla nominována na několik cen, včetně ceny Primetime Emmy Award a Screen Actors Guild Award.

Thompsonová je míšenec afro-panamského, mexického a evropského původu. Hovoří plynně francouzsky a studovala i další jazyky včetně japonštiny a korejštiny.

Anthony Hopkins (Robert Ford)

Velšský herec, narozen 31. prosince 1937 v Margamu, Port Talbot, Wales. Je považován za jednoho z nejlepších herců své generace a během své kariéry získal řadu ocenění a nominací.

Hopkins se nejvíce proslavil ztvárněním doktora Hannibala Lectera ve filmu "Mlčení jehňátek", za které získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon. Objevil se i v dalších významných filmech, jako jsou "Sloní muž", "Legendy o pádu", "Thor" a "Zbytky dne". Hopkins byl čtyřikrát nominován na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon a jednou tuto cenu získal.

Získal také několik dalších ocenění, včetně cen BAFTA, Emmy a Zlatého glóbu. Kromě práce ve filmu se Hopkins věnoval také divadlu a televizi. Je známý svými intenzivními a silnými výkony a schopností ztvárnit složité postavy s hloubkou a nuancemi.

Hopkins byl třikrát ženatý a má jednu dceru. Je také uznávaným skladatelem a je autorem hudby k několika filmům a televizním pořadům, včetně hudby k filmu "The Remains of the Day".

Westworld - podrobné informace

Westworld je americký televizní sci-fi westernový seriál vytvořený Jonathanem Nolanem a Lisou Joy pro kanál HBO. Seriál je založen na stejnojmenném filmu z roku 1973, který vytvořil americký spisovatel Michael Crichton. První řada se skládá z deseti dílů a měla premiéru 2. října 2016. V listopadu 2016 bylo oznámeno, že se bude vyrábět druhá řada s dalšími 10 díly.

Druhá řada měla původně vyjít v roce 2018. Příběh se odehrává v parku zvaném Westworld, který je inspirovaný Divokým západem. Park obývají humanoidní roboti zvaní "výtvory" (v originále "hosts"), kteří jsou prakticky nerozeznatelní od skutečných lidí. Hosté parku si mohou dělat, co chtějí včetně násilností na výtvorech, aniž by museli nést jakékoli následky.

Westworld je vědeckofantastický televizní seriál, který pro HBO vytvořili Jonathan Nolan a Lisa Joy. První premiéra se konala 2. října 2016. Vychází ze stejnojmenného filmu z roku 1973, který napsal a režíroval Michael Crichton. "Seriál Westworld se odehrává ve fiktivním, technologicky vyspělém zábavním parku na motivy Divokého západu s názvem Westworld, kde mohou bohatí hosté komunikovat s realistickými androidními "hostiteli" v různých strhujících dějových liniích.

Seriál zkoumá témata vědomí, svobodné vůle, morálky a povahy reality, když se hostitelé začínají probouzet a bouřit proti svým naprogramovaným rolím, což vede k řadě stále složitějších a nepředvídatelnějších událostí. V seriálu účinkuje herecký ansámbl, který tvoří mimo jiné Evan Rachel Woodová, Thandie Newtonová, Jeffrey Wright, James Marsden, Ed Harris a Anthony Hopkins. Seriál získal uznání kritiky za příběh, herecké výkony, výpravu a filozofická témata.

Úspěch měla už předloha

Sci-fi film Michaela Crichtona byl uveden v roce 1973. Děj filmu se odehrává v zábavním parku pro dospělé s názvem Delos, který obsahuje tři tematické "světy": Západní svět, westernové pohraniční město, Římský svět, rekonstrukce starověkého Říma, a Středověký svět, středověký evropský hrad a vesnice. Ve Westworldu hosté platí poplatek za interakci s realistickými androidy naprogramovanými tak, aby hráli role pistolníků, prostitutek a dalších postav.

Porucha v naprogramování androidů však způsobí, že se obrátí proti hostům, což vyústí v násilnou a smrtící konfrontaci. Film se zabývá tématy umělé inteligence, nebezpečími technologie a neostrou hranicí mezi realitou a fantazií. Ve filmu hrají Yul Brynner, Richard Benjamin a James Brolin.

Film "Westworld" zaznamenal kritický i komerční úspěch a od té doby se stal kultovní klasikou žánru science fiction. Jeho úspěch vedl ke vzniku pokračování "Futureworld" (1976) a televizního seriálu HBO "Westworld" (2016-2020), který je reimaginací původního konceptu.

Sledujete seriál Westworld? Podělte se o své dojmy v diskusi

Video
délka: 03:23.08
Video se připravuje ...

Rekapitulace prvních řad seriálu Westworld HBO

Video
délka: 01:42.98
Video se připravuje ...

Trailer 4. řady seriálu Westworld HBO

Video
délka: 01:33.12
Video se připravuje ...

Trailer 1. řady seriálu Westworld HBO

Fotogalerie
24 fotografií