Velšský herec sir Anthony Hopkins se se svou závislostí na alkoholu nijak netají. Letos oslavil už nádherných 47 let střízlivosti a při té příležitosti se obrátil na svoje fanoušky. 

„Ahoj, všichni. Chtěl bych vám popřát šťastný nový rok a také říct, že dnes slavím 47 let střízlivosti. Nemá to být hluboké, ale doufám, že to třeba někomu pomůže. Jsem léčící se alkoholik,“ oslovil své sledující, kterých má na instagramu bezmála 4 miliony. 

„Vím, že na tom spousta lidí není dobře – v dnešní době nenávisti, odmítání a žádných kompromisů, dětské šikany... Říkám vám: buďte na sebe milí,“ pokračoval. A to nejen k sobě navzájem, ale i k sobě samým. „Žijte svůj život a buďte na něj pyšní,“ doporučil. 

Hopkins uvedl, že byl před 47 lety v zoufalé situaci a od smrti ho dělil už jen krůček. Tehdy mu naštěstí došlo, že má problém, a vyhledal pomoc. „Musel jsem si uvědomit, že je se mnou něco špatně. Ale nevěděl jsem, že je to druh nemoci – psychická, fyzická, emoční nemoc zvaná alkoholismus nebo závislost,“ pokračoval na videu, zatímco se opíral o polstrovanou židli a upřeně hleděl do kamery. 

Všem lidem s podobným problémem pak doporučil program dvanácti kroků, který je k nalezení všude po světě. „Nic vás to nestojí a dá vám to úplně nový život,“ vzkázal nemocným. 

„Jsem starý hříšník jako všichni ostatní, ale můžu říct, že mám ten nejlepší život, jaký jsem si vůbec mohl představit, a ani jsem se o to nezasloužil. Takže kdekoli jste, najděte pomoc, nestyďte se, buďte na sebe hrdí,“ dodal herec. 

Hopkins se již v minulosti svěřil, že ho k závislosti na alkoholu dovedly psychické problémy. Jako herec zažíval obrovský úspěch, ale nemohl se zbavit pocitu, že si ho nezaslouží. Nakonec zjistil, že lidí, kteří se cítí podobně, je spousta – a to mu pomohlo své pochybnosti překonat. 

Video
Video se připravuje ...

Anthony Hopkins temné postavy učiní ještě temnějšími Videohub

Fotogalerie
75 fotografií