Tvůrce velkofilmu o vojevůdci Janu Žižkovi se tak trochu potatil. K filmu se totiž nejdříve dostal jako kaskadér, jeho otec Petr Jákl starší patří mezi zakladatele české kaskadérské školy. Jeho syn byl primárně reprezentant juda, ale ve volné chvíli se věnoval i kaskadérství. Díky tomu si zahrál i v americkém kultovním snímku s Vinem Dieslem xXx.

„Myslel jsem si, že mi dají malou roli, budu tam pár dní, ale já tam setrval celé natáčení. Když jsem se potkal s Vinem Dieselem, tak jsem nevěděl, co mám dělat,“ vzpomínal s úsměvem v podcastu Blesku Jákl. Pořád to bral jako zábavu, když měl volno od trénování bojového sportu. Přesto se díky roli Kolji proslavil.

„Moje angličtina byla v té době hrozně špatná. I když k té roli se to hodí. A bylo hrozně vtipný, že v Americe končila jedna scénka, že jsem šel za roh a zavolal jsem ‚Bitches, come!‘ (pozn. red. přeloženo jako ‚děvky, pojďte‘). Ta hláška byla v Americe natolik známá, že mě lidi zastavovali na ulici, zdravili mě tímto způsobem a zvali mě. Já jsem vůbec nevěděl, co si o tom mám myslet,“ prozradil Jákl s tím, že si připadal trošku jako v pohádce. Potkal totiž ještě další řadu celebrit, které znal jen z televize a plátna kin.