Obsah seriálu Jack Ryan (Tom Clancy's Jack Ryan)

1. řada

Analytik CIA Jack Ryan a jeho nový šéf James Greer sledují vzorec podezřelých finančních transakcí, které je dovedou ke smrtící hře na kočku a myš po celé Evropě a Středním východě proti novému vůdci teroristů, který se připravuje na masivní útok proti USA a jejich spojencům.

2. řada

Po sledování potenciálně podezřelé zásilky nelegálních zbraní ve venezuelské džungli míří důstojník CIA Jack Ryan vše prošetřit do Jižní Ameriky. Hrozí, že Jackovy akce odhalí dalekosáhlé spiknutí, které jej i jeho kolegy vyšlou na misi po celém světě.

3. řada

Ve 3. sérii seriálu Tom Clancy’s Jack Ryan závodí Jack s časem a křižuje Evropou, aby zabránil nebezpečné frakci ruské vlády obnovit sovětské impérium a rozpoutat třetí světovou válku.

Obsazení seriálu Jack Ryan (Tom Clancy's Jack Ryan)

 

Herci Postavy
John Krasinski doktor Jack Ryan, bývalý důstojník námořní pěchoty a veterán z Afghánistánu, který pracuje jako finanční analytik pro Ústřední zpravodajskou službu CIA, konkrétně pro Oddělení pro financování terorismu a zbraně T-FAD v rámci Protiteroristického centra CTC; později povýšil na vedoucího T-FAD a nyní dočasně pracuje na Kapitolu
Wendell Pierce James Greer, Ryanův šéf ve filmu T-FAD, nepraktikující muslim a bývalý šéf stanice CIA v Karáčí; později povýšil na zástupce šéfa stanice v Moskvě a nyní byl na základě žádosti přeřazen do Venezuely
Abbie Cornishová doktorka Cathy Muellerová, 1. série, lékařka specializující se na infekční nemoci a Ryanův románek
Ali Suliman Mousa bin Suleiman, 1. série, francouzský islámský terorista narozený v Libanonu, zkušený v oblasti financí, který se po absolvování Dauphine zradikalizoval a spolu se svým bratrem Alim usiluje o vytvoření jednotného islámského chalífátu proti Západu
Dina Shihabi Hanin Ali, 1. série, Sulejmanova manželka
John Hoogenakker Matice alias "Garth" a Jeff, 1. a 2. sezóna, přední agent černé operace Centra zvláštních činností CIA
Noomi Rapace Harriet "Harry" Baumannová - agentka německé Spolkové zpravodajské služby BND, která ve Venezuele sleduje svého bývalého spolupracovníka Maxe Schenkela
Tom Wlaschiha Max Schenkel - nájemný vrah, bývalý příslušník německých speciálních jednotek a BND
Jordi Mollà Nicolás Reyes - prezident Venezuely
Francisco Denis Miguel Ubarri - hlavní poradce prezidenta Reyese a jeho přítel z dětství, znepokojený generál
Cristina Umaña Gloria Bonalde - hlavní uchazečka v nadcházejících venezuelských prezidentských volbách a manželka zmizelého ministra vnitra a spravedlnosti
Michael Kelly Mike November - šéf stanice CIA ve Venezuele, dvakrát rozvedený s velvyslankyní USA ve Venezuele Lisou Calabrese
James Cosmo Luka Gončarov
Peter Guinness Petr Kováč, 3. série
Nina Hoss Alena Kováčová, 3. série, prezidentka České republiky
Betty Gabriel Elizabeth Wright, bývalá zpravodajská důstojnice, která má komplikovanou minulost s Jackem Ryanem

John Krasinski - Jack Ryan

John Krasinski je americký herec, scenárista a režisér, který se narodil 20. října 1979 v Newtonu ve státě Massachusetts. Krasinski je známý především díky roli Jima Halperta v populárním sitcomu televize NBC "The Office", který se vysílal v letech 2005 až 2013.

Kromě práce v seriálu Kancl se Krasinski objevil také v několika filmech, včetně filmu Tiché místo, který režíroval a napsal společně se svou manželkou Emily Blunt. Krasinski začal svou hereckou kariéru na začátku roku 2000, kdy pracoval na divadelních představeních v New Yorku, než se přestěhoval do Los Angeles, aby se věnoval práci v televizi a filmu.

Krasinski je také zkušený scenárista, napsal několik epizod seriálu Kancl a scénář k filmu Tiché místo. Je také producentem a pracoval na několika televizních pořadech a filmech, včetně seriálu "Tom Clancy's Jack Ryan" pro Amazon Prime, v němž také hraje. Krasinski je ženatý s herečkou Emily Blunt a pár má spolu dvě děti.

Kromě práce v zábavním průmyslu se Krasinski angažuje také v několika filantropických kauzách, mimo jiné podporuje veterány a pomáhá stavět školy v chudých komunitách. Krasinski je absolventem Brownovy univerzity, kde studoval divadelní umění. Díky svému přirozenému talentu, všestrannosti a oddanosti svému řemeslu i filantropii se John Krasinski stal jednou z nejoblíbenějších a nejrespektovanějších hollywoodských hvězd.

Wendell Perce - James Greer

Wendell Pierce je americký herec, který se narodil 8. prosince 1963 v New Orleans ve státě Louisiana. Pierce je známý především díky svým rolím v televizních seriálech, jako jsou "The Wire", "Treme" a "Jack Ryan".

Kromě práce v televizi se Pierce objevil také v několika filmech, včetně "Selma" a "Ray". Pierce začal svou hereckou kariéru v 80. letech 20. století, kdy pracoval na divadelních představeních v New Yorku, než se přestěhoval do Los Angeles, kde se věnoval práci v televizi a filmu. Pierce je také uznávaným producentem a pracoval na několika televizních pořadech, včetně seriálu HBO "The Wire".

Je také aktivistou a angažoval se v několika kauzách týkajících se sociální spravedlnosti, včetně obnovy New Orleansu po hurikánu Katrina. Pierce je absolventem Juilliard School of Drama v New Yorku. Za svou hereckou práci získal několik ocenění, včetně ceny Tony za výkon ve hře "Clybourne Park" na Broadwayi.

Pierce je také hudebník a vydal několik jazzových alb. Díky svým působivým hereckým schopnostem, oddanosti sociálně spravedlivým cílům a rozmanitému talentu se Wendell Pierce stal jedním z nejuznávanějších a nejobdivovanějších hollywoodských herců.

Michael Kelly - Mike November

Michael Kelly je americký herec známý především díky rolím v seriálech "House of Cards" a "The Sopranos" a také v několika filmech, například "Dawn of the Dead", "The Adjustment Bureau" a "Changeling". Narodil se 22. května 1969 ve Filadelfii v Pensylvánii a vyrůstal v New Jersey.

Kelly začal svou kariéru v divadle a poté přešel k filmu a televizi. Během své kariéry Kelly spolupracoval s největšími hvězdami filmového průmyslu a za své výkony sklidil uznání kritiky. Je známý svou všestranností a hereckým rozsahem a zvládl širokou škálu rolí v dramatických i komediálních inscenacích.

Navzdory svému úspěchu je Kelly známý tím, že se drží při zemi a věnuje se svému řemeslu. I nadále pracuje v zábavním průmyslu a je uznávaným a vyhledávaným hercem.

Nina Hoss - Alena Kováčová

Nina Hoss, která v seriálu Jack Ryan ztvárnila českou prezidentku Kováčovou, je německá herečka, narozená 7. července 1975 ve Stuttgartu.

Vyrůstala v tvůrčí rodině a s herectvím začala již v mládí. Herectví studovala na Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch v Berlíně a na jevišti debutovala v roce 1997. Od té doby se stala jednou z nejvyhledávanějších německých hereček, známou svou všestranností a hloubkou charakteru v široké škále rolí. Hossová hrála v mnoha německých i mezinárodních filmech a za své výkony získala ocenění.

Získala několik ocenění, včetně ceny pro nejlepší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně za roli ve filmu "Yella". Známá je také díky své roli ve filmu "Barbara", který byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Kromě filmové práce má Hossová za sebou také úspěšnou divadelní kariéru, kdy vystupovala v divadelních hrách po celém Německu i v dalších zemích. I nadále je významnou osobností německého filmového a divadelního průmyslu, známá svým talentem, odhodláním a všestranností herečky.

Peter Guinness - Petr Kováč

Peter Guinness je anglický herec, známý především díky své práci v televizi a filmu. Narodil se 11. dubna 1951 v Londýně.

Svou hereckou kariéru zahájil v 70. letech 20. století a od té doby se objevil v mnoha televizních seriálech a filmech, například "Sága rodu Forsytů", "Auta Z", "Onedinova linka", "Sweeney" a "Dům smíchu". Je také známý svou divadelní prací a účinkoval v několika inscenacích na West Endu.

Peter Guinness během své kariéry sklízí uznání kritiky za své herecké schopnosti a je považován za jednoho z nejtalentovanějších herců své generace. I nadále se věnuje herectví a je stále aktivní v zábavním průmyslu.

Betty Gabriel - Elizabeth Wright

Betty Gabriel je americká herečka, známá především díky rolím ve filmech "Get Out" a "Upgrade". Narodila se ve Washingtonu D.C. a vyrůstala v Severní Virginii.

Gabriel navštěvovala Governor's School for the Arts a později získala titul v oboru divadelní vědy na Virginia Commonwealth University. Po ukončení studia se Gabriel přestěhovala do New Yorku, kde pracovala jako divadelní herečka a účinkovala v několika mimobroadwayských inscenacích.

Poté přešla k filmu a televizi, kde debutovala v seriálu Zákon a pořádek: "Special Victims Unit". Gabriel se proslavila rolí Georginy v hororu Jordana Peelea "Get Out", který zaznamenal úspěch u kritiky i komerční úspěch. Od té doby se objevila v několika dalších filmech a televizních pořadech, včetně "Upgrade", "Westworld" a "The Purge".

Jack Ryan (Tom Clancy's Jack Ryan)  - podrobné informace o seriálu

Jack Ryan je politický thrillerový televizní seriál z produkce Amazon Studios. Seriál je založen na postavách z románů Toma Clancyho a sleduje akce analytika CIA Jacka Ryana, který odhaluje řadu globálních hrozeb. V seriálu hraje hlavní roli Jacka Ryana John Krasinski a ve vedlejších rolích se objevují herci jako Wendell Pierce, Abbie Cornish, Ali Suliman a John Hoogenakker. Seriál "Jack Ryan" byl chválen za akční příběh, propracované postavy a silné herecké výkony a stal se jedním z nejoblíbenějších původních seriálů na Amazon Prime Video.

Tom Clancy byl americký autor špionážních thrillerů, který se nejvíce proslavil svými romány s postavou Jacka Ryana. Jack Ryan je bývalý mariňák a bývalý makléř, který pracuje pro Ústřední zpravodajskou službu (CIA) jako zpravodajský analytik. Je líčen jako chytrý, vlastenecky založený a odvážný člověk, který je ochoten se vystavit nebezpečí, aby ochránil svou zemi.

Postavu Jacka Ryana ztvárnilo několik herců v různých filmových adaptacích románů Toma Clancyho, například Alec Baldwin, Harrison Ford, Ben Affleck a Chris Pine. Televizní seriál "Tom Clancy's Jack Ryan" byl uveden na Amazon Prime Video v roce 2018 a v roli Jacka Ryana se představil John Krasinski. Tom Clancy zemřel 1. října 2013 ve věku 66 let na blíže nespecifikovanou nemoc v nemocnici v Baltimoru ve státě Maryland.

Sledujete seriál Jack Ryan? Podělte se o své dojmy v diskusi

Video
Video se připravuje ...

Trailer 3. řady seriálu Jack Ryan Prime Video

Video
Video se připravuje ...

Trailer 2. řady seriálu Jack Ryan Prime Video

Video
Video se připravuje ...

Trailer 1. řady seriálu Jack Ryan Prime Video

Fotogalerie
19 fotografií