Obsah seriálu Srdcerváči (Heartstopper)

Charlie a Nick řeší to samé co většina puberťáků. Jsou každý z jiného těsta, ale i tak se spřátelí a brzo zjistí, že k sobě možná cítí něco víc. – Hlavními postavami seriálu jsou spolužáci Nick Nelson a Charlie Spring, kteří navštěvují chlapeckou školu Truham Grammar School.

Charlie je vyoutovaný gay, kvůli čemuž v předchozím školním roce zažíval šikanu. Nick je členem školního rugbyového mužstva. Když jsou na začátku nového školního roku posazeni vedle sebe, poznají se lépe a Charlie se do Nicka zamiluje. Ne všichni Charlieho kamarádi však reagují pozitivně. – První řada s 8 díly byla zveřejněna 22. dubna 2022 na Netflixu.

Dne 20. května 2022 byly oznámeny druhá a třetí řada seriálu, přičemž výroba druhé série započala v září 2022.

Obsazení seriálu Srdcerváči (Heartstopper)

Herci Postavy
Joe Locke Charles „Charlie“ Spring
Kit Connor Nicholas „Nick“ Nelson
William Gao Tao Xu, Charlieho kamarád
Yasmin Finney Elle Argentová, Charlieho kamarádka a transgender dívka
Corinna Brown Tara Jonesová, kamarádka Elle
Kizzy Edgell Darcy Olssonová, přítelkyně Tary
Tobie Donovan Isaac Henderson, kamarád Charlieho
Jenny Walser Victoria „Tori“ Springová, sestra Charlieho
Sebastian Croft Benjamin „Ben“ Hope, bývalý přítel Charlieho
Cormac Hyde-Corrin Harry Greene
Rhea Norwood Imogen Heaneyová
Fisayo Akinade učitel Ajayi
Chetna Pandya učitelka Singhová
Olivia Colman Sarah Nelsonová, matka Nicka

Joe Locke - Charlie Spring

Manský herec narozený 24. září 2003 v Douglasu. Locke navštěvoval střední školu Ballakermeen High School.

V dubnu 2022 řekl v pořadu This Morning na televizi ITV, že se připravuje na zkoušky A-level (z politiky, historie a angličtiny). Ještě na střední škole Locke spolu se třemi spolužáky předložil vládním úředníkům petici, aby prozkoumali možnost přijetí syrských uprchlíků na ostrově Man. Zúčastnil se festivalu National Theatre Connections 2020, inscenací v manském divadle Gaiety Theatre a v mládežnické skupině Kensington Art Centre.

V dubnu 2021 bylo oznámeno, že Locke bude hrát hlavní postavu Charlese „Charlieho“ Springa ve své debutové televizní roli po boku Kita Connora v seriálu Srdcerváči společnosti Netflix z roku 2022, který je adaptací stejnojmenného webového komiksu a grafického románu Alice Osemanové, a byl vybrán z 10 000 dalších potenciálních herců, kteří se o roli ucházeli prostřednictvím otevřeného castingu.

Zatímco Lockovi bylo v době natáčení 17 let, v roli si zahrál 14–15letého studenta anglického chlapeckého gymnázia. Locke hovořil o svých zkušenostech mladého gaye z ostrova Man a jejich paralelách s Charlieho příběhem v seriálu.

Kit Connor - Nick Nelson

Anglický herec narozený 8. března 2004. Objevil se ve filmech Get Santa (2014), Rocketman (2019) a Little Joe (2019). V televizi měl stálou roli v seriálu CBBC Rocket's Island (2014-2015) a hlasovou roli v seriálu BBC One a HBO His Dark Materials.

Uznání si získal hlavní rolí Nicka Nelsona v teenagerovském seriálu Heartstopper (2022) společnosti Netflix, za kterou získal cenu Emmy za vynikající výkon v hlavní roli pro děti a rodinu v roce 2022. Navštěvoval základní školu Hayes v Kenley a poté školu Whitgift v South Croydonu, kde absolvoval maturitu z dramatu, anglické literatury a historie.

Debutoval na obrazovce v osmi letech, kdy se objevil v menších rolích ve filmu Chickens na Sky One, v televizním filmu Dobrodružství ve vesmíru a čase a v telenovele Casualty, v roce 2014 si zahrál roli Toma Andersona ve sváteční komedii Get Santa a stálou postavu Archieho Becklese v seriálu CBBC Rocket's Island.

V roce 2019 Connor ztvárnil dospívajícího Eltona Johna v hudebním filmu Rocketman a zahrál si Joea Woodarda v dramatu Little Joe. V témže roce začal namlouvat Pantalaimona ve fantasy seriálu BBC One a HBO His Dark Materials. V říjnu 2022 se Connor v příspěvku na Twitteru přiznal k bisexualitě. Ve svém coming outu Connor kritizoval fanoušky za to, že "nutí osmnáctiletého kluka, aby se přiznal", a že "nepochopili pointu Srdcerváčů."

William Gao - Tao Xu

Anglický herec a hudebník. Za roli Taa Xu byl nominován na cenu Emmy za vynikající vedlejší výkon v dětském a rodinném seriálu. Gao tvoří se svou mladší sestrou Olivií Hardyovou hudební duo Wasia Project, jejich první EP How Can I Pretend? vyšlo v květnu 2022.

Gao se narodil v roce 2002 nebo 2003 a pochází z jižního Croydonu. Je synem anglického otce a čínské matky, která se do Anglie přestěhovala ve svých 20 letech. Navštěvoval školu Trinity School, kde v roce 2022 absolvoval maturitu z čínštiny, hudby a dramatu. V jedenácti letech se začal věnovat klasickému klavíru a byl členem chlapeckého sboru Trinity Boys Choir, v květnu 2019 nastoupil do National Youth Theatre.

Yasmin Finney - Elle Argentová

Anglická herečka a internetová osobnost. Objevila se na druhém výročním seznamu GLAAD 20 pod 20. Je známá díky roli Elle Argent. V květnu 2022 bylo oznámeno, že se v roce 2023 připojí k obsazení seriálu Pán času.

Finney se narodila 30. srpna 2003 a vyrůstala v Manchesteru. Vychovávala ji svobodná matka. V dětství se účastnila řady místních divadelních představení, mimo jiné v Sackville Theatre Manchesterské univerzity, The Royal Exchange Theater a The Aylesbury Waterside Theater. Na vysoké škole studovala divadelní umění.

Finney se zpočátku proslavila svými videi na TikToku, v nichž popisuje své zkušenosti britské transsexuální teenagerky černé pleti. V dubnu 2021, kdy jí bylo 17 let, byla Finney obsazena do rolí Kelsy ve filmu Billyho Portera Co kdyby a Elle Argent. Z filmu Co kdyby musela odstoupit kvůli cestovním omezením spojeným s nemocí COVID-19, která ovlivnila její možnost získat pracovní vízum do Spojených států, což vedlo k tomu, že ji nahradila Eva Reign. Dne 16. května 2022 bylo oznámeno, že Finney se připojí k obsazení seriálu Pán času k 60. výročí vysílání seriálu v roce 2023 jako transgender společnice Rose.

V srpnu 2022 bylo oznámeno, že Finney bude hrát v připravovaném krátkém filmu Mars jako postava Charlie Acaster. Film bude mít premiéru v říjnu na Londýnském filmovém festivalu.

Corinna Brown - Tara Jonesová

Britská tanečnice, choreografka, performerka, taneční/pohybová terapeutka, výzkumnice v oblasti umění a pedagožka, která je známá především díky svému účinkování v seriálu Srdcerváči.

Informace o otci, matce a sourozencích Corinny Brownové nejsou pro média snadno dostupné. Přesné datum jejího narození není známo, narozeniny však slaví 24. prosince. Corinna Brownová má britskou státní příslušnost, narodila se a vyrůstala v Londýně. Svůj zájem o herectví zkoumala a věnovala se mu již od mládí.

Kizzy Edgell - Darcy Olssonová

Anglická herečka, která se narodila 15. 8. 2002 v londýnském Wandsworthu a navštěvoval školu Orleans Park School. Svou první roli získala v roce 2022, když byla obsazena do role Darcy v seriálu Srdcerváči.

Tobie Donovan - Isaac Henderson

Anglický herec, narodil se 11. června 2002 v Bathu. Donovan herectví vystudoval v Bath Academy Theatre. Postava Isaaca byla vytvořena speciálně pro sérii Netflix – v původním grafickém románu Alice Osemanové se neobjevuje. Sám Tobie je také nováčkem, který v seriálu debutoval.

Olivie Colman - Sarah Nelsonová

Anglická herečka Sarah Caroline Sinclair, rozená Colman, se narodila 30. ledna 1974 v Norwichi. Je držitelkou jednoho Oscara, jedné ceny Emmy, tří televizních cen Britské akademie a tří Zlatých Glóbů.

Její průlomovou rolí se stala role v sitcomu Peep Show (2003–2015). Mezi další komediální seriály, v nichž účinkovala, patří Green Wing (2004–2006), That Mitchell and Webb Look (2006–2008), Beautiful People (2008–2009), Rev. (2010–2014), Flowers (2016–2018), Potvora (2016–2019) a Srdcerváči (2022). Hrála mimo jiné ve filmech Tyranosaurus (2011), Železná lady (2011), Humr (2015) a seriálech Twenty Twelve (2011), Accused (2012), Broadchurch (2013), Noční recepční (2015) a Potvora (2016).

Další z velkých rolí si zahrála v seriálu Koruna (2016), kde ztvárnila britskou královnu Alžbětu II. Získala nominace na Oscara: 2022 (Temná dcera), 2021 (Otec) a 2019 (Favoritka), jíž proměnila.

Srdcerváči (Heartstopper) - podrobné informace

Ke komiksové předloze: Jste fanoušky zamilovaných, a přitom optimistických příběhů? Možná, že se v sobě ještě nevyznáte a sami sebe teprve objevujete, anebo to, kam patříte, už dobře víte. Ať už je to jakkoliv, série komiksových příběhů na pokračování o složitém rozvíjejícím se vztahu dvou kamarádů Charlieho a Nicka – Srdcerváči – vás v každém případě zahřeje u srdce.

Anglická spisovatelka Alice Oseman se už ve svém debutovém románu Solitaire nebála otevřeně zabývat tématy LGBT a šikany jejich příznivců. Pokračovala pak způsobem, který je pro děti a teenagery nejpřijatelnější. Grafickým románem. Vytvořila úžasnou černo-bíle kreslenou sérii s názvem Srdcerváči, jejíž protagonisté – Tori, její bratr Charlie a jeho přítel Nick – byli představeni mladým čtenářům už v románu Solitaire.

Po prvním vydání optimistických, motivujících a povzbuzujících příběhů Srdcerváčů se strhl obrovský čtenářský zájem, a dozajista i díky svému motivujícímu poslání, se jejich třetí pokračování dočkalo ceny Goodreads Choice Awards za nejlepší grafický román a komiks 2020.

Příběh série Srdcerváči se soustředí na Charlieho Spring, otevřeně homosexuálního teenagera, který navštěvuje chlapecké gymnázium. Charlie je úzkostlivý a nervózní, ale jakmile naváže přátelství se školním hráčem rugby Nickem Nelsonem, začne se svých zábran zbavovat.

Nick je milý, bezstarostný a heterosexuální. Nebo si to alespoň Charlie myslí. Jak Charlieho city k Nickovi začínají přerůstat přes pouhé platonické přátelství, je stále více přesvědčen, že jejich vztah nikdy nebude ničím víc než pouhým přátelstvím. Ale Nick možná jen skrývá svou vlastní tajnou lásku a společně zjistí, že lásku lze často najít na těch nejnepravděpodobnějších místech.

Srdcerváči jsou příběhem o dospívání, který se zabývá sexualitou, identitou, duševním zdravím, láskou a přátelstvím. Díky rozsáhlému a rozmanitému obsazení postav se snaží představit širokou škálu bojů, kterým čelí současní teenageři, a to způsobem, který zůstává lehký a příjemný na sledování.

Sledujete seriál Srdcerváči? Podělte se o své dojmy v diskuzi

Video
Video se připravuje ...

Trailer seriálu Srdcerváči Netflix

Fotogalerie
5 fotografií