Jeden z prvních dílů první série Ano, šéfe z produkce televize Prima se stal na dlouhé roky virálním hitem. Ondřej Untermüller si kvůli tomu vyslechl mnoho kritiky, ale žádná zášť v něm nevězí: „Vzpomínám na to s úsměvem, protože je to už patnáct let. Já jsem se na tom tak trochu přiživil,“ přiznává.

Nejprve se totiž na TikToku pojmenoval jako OndraTv, ale tato přezdívka nezaujala, tak ji změnil na kluka s kamením a sledujících rychle přibývalo: „Říkal jsem si, že musím přibrzdit a zůstat svůj. Ondra, nikoliv nějaká namyšlená osobnost,“ řekl pro Blesk Podcast, jak se cítil, když měl tisíce sledujících. Se Zdeňkem Pohlreichem se potkávají dodnes, a dokonce byl několikrát hostem v jeho restauraci. Dobře si prý pochutnal.

11hodinové čekání Caina

Ondrovým hlavním koníčkem je sbírání podpisů a selfie osobností. Jakmile skončí v práci, vyráží na společenské události, kde loví celebrity. Počátek jeho sběratelské vášně se prý zrodil v píseckém divadle, kde Ondra získal první podpisy a fotky od herců. „Kamarádka, která mě k tomu přivedla, mě pak vzala na festival do Karlových Varů a byl jsem z toho úplně paf, kolik je tady celebrit,“ uvedl, proč má rád svátek filmu v Karlových Varech.

Ve svých sbírkách už má neuvěřitelných 16 tisíc podpisů! A které jsou pro něj nejcennější? „Vážím si hlavně těch, co mezi námi již nejsou. Třeba mistra Karla Gotta, Věry Špinarové, Jana Vyčítala, Wabiho Daňka a dalších,“ jmenuje hvězdy. Setkal se ale také s Robertem Pattinsonem, Willem Dafoem nebo Umou Thurmanovou. Posledním jeho velkým úlovkem byl Michael Caine, na něhož vyčkával 11 hodin a dvakrát kolem něj prošel. Podařilo se až při jeho odchodu z restaurace. Vyklonil se z okýnka auta a s Ondrou se vyfotil. „Nikdy na to nezapomenu, že jsem ho mohl vidět,“ řekl s úsměvem tiktoker.

V roce 2018 Ondřej ještě jako student kandidoval za hnutí ANO do zastupitelstva Písku, z desátého místa na kandidátce se ale nestal jedním ze 4 zvolených zastupitelů ANO. A co dělá nyní? „Už rok se sám živím. Pracuji ve Vodňanech u Technických služeb a dělám zahradníka. Vodňany proto vypadají pěkně, sázím kytky, stříhám keře, opečovávám stromy a tak. Je to vážně bezva,“ přiznal „kluk s kamením“ Ondřej Untermüller.

Jak se o výskytu celebrit dozvídá a čím Ondřeje Untermüllera pobavila Jiřina Bohdalová, se dozvíte v Blesk Podcast:

Video
délka: 16:23.48
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Pohlreichův „kluk s kamením“ nasbíral 16 tisíc selfie s celebritami. Jiří Marek

Fotogalerie
15 fotografií