Osmapadesátiletá hvězda Hollywoodu Julianne Mooreová, jež na slavnostním zahájení v hotelu Thermal převzala od prezidenta festivalu Jiřího Bartošky Křišťálový globus za přínos světové kinematografii a posléze se svým mužem, režisérem Bartem Freundlichem, představila jejich poslední společný snímek, rodinné drama Po svatbě, přitahuje v mnoha ohledech.

Její pohled je jedinečný, jeho výraz umí srazit do kolen. Umocňuje Julianninu ženskost, křehkost, něžnost, jež věkem na síle neztrácí. Zatímco Jiřího Bartošku dostala ve snímku Magnolia, mě uchvátila jako Laura Brownová v drama Hodiny, kde spolu s Meryl Streepovou a Nicole Kidmanovou podaly excelentní herecké výkony. Její slzami se třpytící, bezedným smutkem prostoupené oči se mi při zmínce tohoto filmu vždy vybaví.

Video
délka: 06:46.66
Video se připravuje ...

Julianne Mooreová vstřícně zdravila fanoušky karlovarského festivalu abl

Osobitost Mooreové se projevuje i v neokázalém, na hvězdu nebývale civilním, od afektu oproštěném vstřícném chování, jež po setkání s ní zmínil i Jirka Bartoška. Fakt, že před tím, než vstoupila na red carpet, obešla celý koridor za zátarasy přihlížejících lidí, jimž věnovala nebývalou pozornost, je ostatně zcela výmluvný.

S touto image souvisí i nenucený styl odívání, patrný i ze snímků zachycujících hollywoodskou star při příletu, korzu po Varech i na slavnostním zahájení KVIFF. Lehkost a samozřejmost, s jakou nakládá s luxusními značkami, by měly být všem ženám, pro něž jsou drahé módní kousky výstavní skříní skutečného či předstíraného, přepychem doprovozeného life stylu. Mnohé manželky miliardářů nevyjímaje. Jádro kultivovanosti tkví totiž jinde než v posh parádě.

Františka vysvětluje, proč milovat Julianne Mooreovou
Autor: Foto Blesk

Z letadla vystoupila v lněném overalu barvy vyblajchovaného denimu. Měla obuté pohodlné, dlouhou cestou v letadle zkoušeným nohám ulevující sandále, přes hruď křížem zavěšenou kabelku zn. Yves Saint Laurent a na zádech, na snímku nezaznamenaný batoh další elitní módní značky Louis Vuitton. Letní klobouk a tzv. lenonkami inspirované brýle dodaly šmrnc.

Františka vysvětluje, proč milovat Julianne Mooreovou
Autor: Foto Blesk

Čtvrtek, kdy do Varů s velkým rodinným doprovodem dorazila, zakončila soukromou večeří s ředitelem KVIFF Bartoškou v proslulém hotýlku Embassy. Oblékla na ni černé společenské šaty, jejichž strohé pojetí tzv. tunila kaskáda v kraji ve volánech trčících pásů látky. Prezident festivalu zvolil ležérně elegantní notu stejně jako manžel Mooreové Bart Freundlich.

Františka vysvětluje, proč milovat Julianne Mooreovou
Autor: Foto Blesk

V pátek dopoledne, v den zahájení festivalu, prošla spolu s rodinou historické centrum lázní. Na sobě měla opět černé, tkanicí pod pasem sdrhnuté šaty nad kolena. K nim ve stejné barvě měkké sportovní polobotky a ohrnuté ponožky. Přes rameno kabelku Y.S.L a klobouk, s nimiž přicestovala. Její volnočasový outfit byl totožný s řadou návštěvníků, jež se na festivalu na kolonádě mohla promítnout. Bezpochyby by s nimi splynula.

Františka vysvětluje, proč milovat Julianne Mooreovou
Autor: Foto Blesk

Výběrem toalety potvrdila image hvězdy, které jsou dramatické, blýskavě opulentní kreace vzdálené. Záda odhalující, podprsenku nepřipouštějící róba z kaskád volánů z hedvábného šifonu je přiměřeně romantická a Julianne si ji může i dva roky před šedesátkou dovolit.

Video
délka: 01:07.69
Video se připravuje ...

Julianne Mooreová si ve Varech převzala Křišťálový glóbus Blesk.cz - Petr Macek

Fotogalerie
22 fotografií