Polívka s oblibou říkává, že každému dítěti dopřál luxus mít vlastní matku. S první manželkou Stanislavou má právě Kamilu Polívkovou, která je známá především v divadelním světě. Vystudovala scénografii na brněnské JAMU, poté spolupracovala s řadou českých i zahraničních divadelních scén, včetně Národního divadla. Často též působí v projektech v německy mluvících zemích, režíruje v Praze, v Brně i na Slovensku. Coby kostýmní výtvarnice se podílela i na vzniku Hřebejkova filmu Odpad město smrt (2012), za nějž byla dokonce nominována na Českého lva.

Ona smrdí

Druhorozenou dceru Aničku, která je známá herečka a po tátovi komička, má Bolek ze vztahu s herečkou Evelynou Steimarovou (78). „Když byly obě holky malé, byli jsme už se Chantal. Vzpomínám si, jak vzala poprvé na klín čtyřletou Kamilku, a ta se na mě podívala a řekla – ona smrdí!“ vzpomínal Polívka se smíchem. Chantal to prý vzala s humorem a srdečně se tomu tehdy zasmála.

Herectví není pro mě...

Sice se objevila ve filmu ...ani smrt nebere z roku 1996, kde hrála po boku Bolka, ale jinak v tátových šlépějích nekráčí. „Dávno to bylo ve hře, stát se herečkou. Účinkovala jsem v malých rolích v dětském kroužku, objevovala jsem se i v inscenacích mého táty,“ vzpomínala Kamila Polívková v pořadu Vizitka na rozhlasové stanici Vltava. „Poměrně brzy jsem zjistila, že to není můj směr. Pozornost, která se na mě soustředí v jakékoliv životní situaci, mi není příjemná, nedělá mi to dobře. Myslím, že to není dobrá vlastnost pro někoho, kdo by se chtěl věnovat herectví. Jsem raději na druhé straně,“ smála se.

Coby kostýmní výtvarnice a scénografka startovala v Brně. „Jako kostymérka jsem začínala v Ha-Divadle, pak v divadle Sedm a půl. Tam byla energie, která vycházela z potřeby dělat to jinak. Brno je pro mě zásadním výchozím prostorem, mám tam velkou část rodiny, vždycky to bude moje město,“ přiznává. Přesto se rozlétla do světa, v Praze se pak v Divadle Komedie dostala k režii. Na počátku divadelní sezony 2009/2010 debutovala s vlastní dramatizací románu Thomase Brussiga Hrdinové jako my. V poslední době můžete zajít na hru Dory Kaprálové Nevyletět z Brna, je ze mě zkyslá srna, tu režíruje v Divadle Husa na provázku.

Není blbá, ale Francouzka

Dnes má se svou maminkou nádherný vztah i jejich syn Vladimír Polívka, ale v čase puberty se občas styděl za její vyjadřování. „Pamatuji si, že mi to nebylo příjemné. Když k nám přišli domů kamarádi, prý jsem jim říkal – ona není blbá, ona je Francouzka,“ prozradil Vladimír s tím, že dnes je na maminku patřičně hrdý. Stejně jako na své sestry, s nimiž si před křtem povídal.

Video
Video se připravuje ...

Bolek Polívka David Turek

Rodinná firma?!

Je z velké divadelní rodiny, jenže s nikým se zatím pracovně nesetkala. „Nespolupracujeme, ale začali jsme se bavit s tátou o jeho nové autorské inscenaci. To mě těší, že se třeba takhle můžeme sejít, mluvit o tom a sdílet nápady,“ prozradila před časem Kamila a přiznala, že s nikým z rodiny na divadle nespolupracovala. „Uvidíme, třeba k tomu někdy dojde,“ usmála se tajemně sestra herců Anny Polívkové či Vladimíra Polívky.

Porušil své pravidlo! A hned třikrát!

Luxus mít každý vlastní matku dopřál Polívka jen prvním třem dětem. V případě dalších tří potomků – synů Jana (19), Františka Antonína (16) a dcery Mariany (15) – porušil své pravidlo. Všichni tři mají stejnou maminku – Marcelu Černou (54), z níž Bolek udělal paní Polívkovou až po 24 letech života na psí knížku.

Fotogalerie
57 fotografií