Přestože na obrazovkách Novy Mikýř ještě pobíhá po ostrově a plní úkoly v boji za pohádkovou výhrou v pořadu Survivor, ve skutečnosti jsou už všichni soutěžící doma. Martin se tak může vrhnout do zcela nového projektu na konkurenční televizi.

Sázka na popularitu a humor

V novém pořadu s názvem Mikýřova hysteorie českých dějin sází Prima na jeho neotřelý humor a především na nově nabytou popularitu, jež by mohla k obrazovce přitáhnout více diváků. Přece jen před Survivorem znali Martina jen jeho fanoušci, kterých má na sociálních sítích sice přes 300 tisíc, ale zbytku veřejnosti jeho jméno nic neříkalo. Nyní když se řekne Mikýř, každému se vybaví prcek, jenž svým chytrým chováním vytáčel některé spolubojovníky o titul Survivora doběla.

Pokus o vzdělání národa

Díky Mikyskovi se tak diváci dozví věci z naší historie, které by paní učitelka svým žákům neřekla.

„Je to komediální pohled na české dějiny a jejich fragmenty, o kterých se toho moc neví a ve škole se o nich neučí. Zhostili jsme se pokusu vzdělat český národ,“ řekl Mikýř o svém projektu, kam si bude zvát známé osobnosti. Vyrážet bude ale také do terénu.

„Obecně si myslím, že se toho málo ví o počátcích českého státu od praotce Čecha po novodobé dějiny. To všechno máme ambici proletět,“ dodal nový moderátor. Jak si ve své roli komik povede, můžete sledovat od května na Primě COOL nebo dříve na platformě prima+.

Fotogalerie
32 fotografií