Herec a mim Bolek Polívka hraje především v Brně, ale vidět ho může i pražské publikum, a to právě ve spojení se Studiem DVA. „Já tady hraju rád, je to příjemný, já tady i hostuju. Nejenom že hrajeme naše představení, ale ve hře Věra hraji tatínka Ivany Chýlkové. A to je velké potěšení,“ popsal své spojení s divadlem Bolek.

S přibývajícím věkem už musí vybírat, na jaké role kývne. „Divadlo, to je živá voda bez pěny, ale já třeba už jsem tužší člověk, stáří střídá chátrání. Když jsem psal hru Šašek a syn pro mě a pro Vladimíra, tak už tam mám dvě hůlky. Už tehdy jsem se připravoval, že jednou přijde stáří,“ prozradil Polívka.

Zavzpomínal i na svého divadelního parťáka, se kterým se nejčastěji setkával na prknech tohoto divadla, Milana Lasicu. „Každý herec chce být co nejdýl na jevišti a snem každého herce vlastně je na jevišti umřít, což se podařilo třeba Milanu Lasicovi. Třeba se mi to také povede...“

„No, říkám, že to je sen mnohých herců, Woody Allen však říká krásnou větu: Já nechci žít v srdcích svých obdivovatelů, já chci žít na Manhattanu, v mém bytě s výhledem na Central park. Tak to by se mi taky líbilo žít, teda jen v našem domku u lesa s výhledem na zahradu,“ zamyslel se Bolek Polívka.

Video
Video se připravuje ...

Bolek Polívka: Už jsem tužší člověk, stáří střídá chátrání! David Turek

Fotogalerie
44 fotografií