Tomáši, potkali jsme se ve studiích televize A11. Jaká tu bude vaše úloha?

„Mám tu svoji talkshow Tomáš Magnusek na cestách, kterou dělám od loňského roku. Televize ji vysílala letos v květnu a volali mi, že to tady má největší sledovanost, tak jsme začali točit nové díly. Vysílá se v pátek v prime time. Dali mi prostor a jsem šťastný. Takže to je první moje úloha. Potom tady děláme pořad Jeden den s, kdy ráno vždycky vyzvedneme a hodím do auta nějakého mého kolegu, kamaráda a celý den s ním jezdíme po Praze. Jedeme se podívat, kde se narodil, kde bydlel, kam chodil do školy, kde pracuje a večer ho zase vyhodím. Takhle zmapujeme celý jeho den. Já u toho nejsem vůbec vidět, vidět je jen ten člověk. Takže to tady pro ně dělám. Ještě pomáhám s pár dalšími pořady, ale to už je opravdu v pozadí. Vlajkovou lodí je moje talkshow a to mě těší.

Vnímám to jako váš velký profesní posun, protože když si člověk zadá vaše jméno do vyhledávače, a i moje profesní zkušenost s vámi vede ke spojení Tomáš Magnusek režisér. Z téhle škatulky jste ale už údajně definitivně vystoupil a opustil jak režisérskou, tak producentskou profesi. Bude z vás teď herec a moderátor na plný úvazek?

„Sem tam budu někomu něco režírovat i dál. Už ale určitě nebudu mít čtyři funkce najednou a nebudu film produkovat a režírovat. To už nechci. Začal jsem hrát, čím dál tím víc točím u jiných režisérů, takže teď se soustředím spíš na to. A jsem za to rád. Můj poslední film budou příští rok Ležáky a tím končím.