Když před necelým týdnem začaly Hanku poprvé trápit zdravotní problémy, ještě jim nepřisuzovala větší význam. „Když to v úterý v noci začalo, tak jsem si myslela, že na mě něco leze, že to je nějaká viróza, protože tady lítá spousta viróz,“ informovala svých více než 145 tisíc fanoušků na instagramu ve videu přímo z postele, které sdílela ve stories.

»Jako by mě někdo probodával nožem!«

Hanka proto zůstala doma a snažila se šetřit. Bohužel, problémy ale neustávaly. „Mně to už bylo divný, protože když jsem měla dřív nějakou virózu, tak se nestane, že bych proležela celý den v posteli. Jedu samozřejmě na úsporný režim, ale jsem schopná něco doma poklidit a tak dále. Vůbec. Já jsem jenom ležela. Kvůli těm bolestem a vysokým horečkám jsem nebyla schopná ničeho,“ svěřila se. Následoval týden čtyřicítkových horeček a neustálých zimnic. A navíc se přidaly strašné bolesti zad. „Bylo to, jako by mě někdo probodával nožem,“ popsala.

V takovém stavu Hanka vydržela až do pátku, protože si stále myslela, že jde jen o virózu. Nakonec už to ale nešlo... „Volala jsem paní doktorce, jestli můžu přijít. Ta mi už po telefonu podle těch příznaků řekla, že si myslí, že to bude zánět ledvin. To mi teda přišlo divný, protože jsem si myslela, že bych třeba měla nějaké potíže při močení,“ přiznala. Následovalo vyšetření krve a moči a diagnóza byla jasná. 

Video
Video se připravuje ...

Hana Mašlíková po vítězství ve fitness soutěži: Ráda vzbuzuju respekt! David Turek, Elmer Carvalho

Vážný zánět

„Vlastně už krev ukázala strašně vysoký zánět v těle, CRT jsem měla vysoký. Takže paní doktorka nasadila silný antibiotika na zánět ledvin,“ pokračovala. S antibiotiky začala v pátek v poledne a naivně si prý myslela, že jí už do večera bude lépe.

To se ale nestalo. V pátek ji stále trápily horečky až ve 40°C, v sobotu to samé. Až už to začalo být divné i lékařce... Když antibiotika nezabrala ani po 48 hodinách, Hanku v neděli raději poslala na kontrolní krev. Výsledky nebyly vůbec dobré a vypadalo to, že Hanka bude muset na nějaký čas do nemocnice. „To asi moje kontrolky v těle zafungovaly, zaplaťpánbůh za to, a asi tělo těm antibiotikům dalo šanci,“ ulevilo se jí.

Manžel musel pryč!

„Zánět ledvin mám poprvé a musím říct, že mě nikdy nic takhle nesejmulo. Nikdy. Abych šest dní jenom ležela v posteli a nebyla schopná ničeho, v bolestech,“ přiznala Hanka.

Aby toho nebylo málo, ve svém utrpění byla na nějaký čas úplně sama. „Samozřejmě, jak to tak v životě bývá, ve čtvrtek mi André odjel. Takže ještě v pátek museli přijet rodiče, protože já už jsem nebyla schopná se postarat o malého. Toho si odvezli a já tady byla celý víkend v teplotách a zimnicích sama, protože André přijel v neděli v 6 večer. No nic, co tě nezabije, to tě posílí,“ svěřila se modelka, která s manželem vychovává syna Andrease (5,5). Ten si díky nemoci své mámy alespoň užil malou dovolenou u prarodičů...

Fotogalerie
54 fotografií