Jinak se na jevišti legendární Lucerny vystřídalo na třicet slavných osobností a v hledišti usedly další. Bohdalová musela tu velkou trachtaci oželet. Nebyla v tom nemoc, jak se někteří obávali, ale práce. „Měla jsem natáčení svého pořadu v České televizi Hobby naší doby. Protáhlo se to a vrátila jsem se pozdě. Už bych to nestihla,“ přiznala herečka, která je stále v jednom kole. „Holt pracuju, což asi nikdo nečekal, udržuje mě to v kondici,“ dodala spokojeně Bohdalová.

Řádil jako mladík

Felix Slováček má narozeniny až 23. května, musel ale svůj koncert uspořádat dřív, protože 7. května začne částečná rekonstrukce Lucerny a jinde než v ní si to neuměl představit. Na jevišti řádil snad ani jako zamlada s Karlem Gottem (†80) ne. Sto padesát minut neslezl z pódia, sám bez moderátora vítal hosty a s některými si i zahrál. Když se představila Sisa Sklovská (57) coby Cher, hopsal s ní do rytmu, až roztleskal nabitý sál. Slovenská zpěvačka se dárkem velmi dobře trefila. Věnovala Felixovi publikaci s fotografiemi nejkrásnějších žen světa. Známý záletník měl velkou radost!

Milenka na balkoně

Manželka Dáda Patrasová (67) usedla jako divák do páté řady, ale jejich děti Anna Julie Slováčková (27) a Felix Slováček junior (39) předvedli, že jablko nepadlo daleko od stromu. Bývalá muzikantova přítelkyně – výtvarnice Lucie Gelemová (40) dostala též pozvánku, seděla však na balkoně...

50kilové potěšení

Narozeninový „dortík“ se stylovým saxofonem a notičkami od vyhlášené cukrářky Anety vážil na 50 kilo. Díky své velikosti vystačil při párty v hotelu Ambassador pro všech 300 pozvaných hostů. Slavnostně ho nakrojila Felixova manželka Dáda.

Italský host

Z Itálie přiletěl také zpěvák Domenico Martucci(46) s manželkou Nicol. „Mám se skvěle a přeju, aby to tak měli i ostatní,“ svěřil deníku Aha!.

60 let na pódiu

Jako úplně první Felixe angažoval slavný kapelník Václav Hybš, kterému bude za měsíc 88 let. „Před 60 lety u mě začínal, to už jsem snad i pamětník. Ta šedesátka zní vážně,“ řekl Hybš s úsměvem.

Vzpomínka na Zagorku

Slávistickou hymnu, kterou sám napsal a již otextoval Zdeněk Borovec, zazpíval skladatel a muzikant Karel Vágner (81). „V Lucerně jsem vystoupil nesčetněkrát a vždycky s Haničkou Zagorovou. Dneska mi tady chybí a mám co dělat, abych to ustál,“ přiznal.

Baculatý nástupce

S organizací i vystoupením pomáhal zpěvák Ondřej Provazník (27). Zazpíval Stokrát chválím čas a na závěr, tak jako to dělával Slavík, zapěl hit Ráno jedu dál. Ondřej má velkou šanci udělat se svým hlasem díru do světa, jen by měl zatočit s kily navíc, jako to udělal Felix. Ten zhubl 12 kilo a cítí se skvěle.

Důchod díky Felixovi

Díky Felixovi se proslavil a vydělal si na důchod. Daliboru Jandovi zahrál Slováček sólo do písničky Kde jsi?. „Jsem mu moc vděčný dodnes, pomohl mi tím nahoru,“ svěřil se zpěvák.

Video
délka: 01:29.83
Video se připravuje ...

Felix Slováček oslavil 80: Co říkal na setkání manželky s milenkou? Hana Höschlová, Elmer Carvalho

Fotogalerie
195 fotografií