Láska je nevypočitatelná a rodinné vztahy se mohou změnit v okamžiku. Své o tom ví i Klára Issová, která se od 26. dubna řadí mezi čtyřiačtyřicátnice. Herečka, která se proslavila už coby teenagerka ve snímku Indiánské léto, si totiž prošla milostným trojúhelníkem, v jehož středu se ocitla společně se svou sestřenicí Marthou. Obě je spojila (a zároveň na řadu let také rozdělila) láska k jednomu muži – k režisérovi Davidu Ondříčkovi (53), muži, který se dnes pyšní mnoha filmovými cenami.

Začalo to v roce 2005, kdy se během natáčení filmu Grandhotel David zamiloval do Kláry – a to i přesto, že v té době byl zadaný a měl syna. Tmavovlasá kráska s melancholickýma očima jej však zcela okouzlila a dlouho pak spolu tvořili pár. I přes snahu založit rodinu vztah Kláry a Davida po pěti letech tak nějak vyšuměl do ztracena. Kdo by si však myslel, že rozchod byl to nejhorší, co musela hvězda komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci snést, ten by byl na omylu.

Video
délka: 00:28.48
Video se připravuje ...

Jak mluvila v roce 2012 Klára Issová o vztahu se sestřenicí Marthou? Jan Jedlička

Chvíli po rozchodu totiž vyšlo najevo, že uznávaný režisér randí s o dva roky mladší sestřenicí Kláry Issové – živelnou Marthou, dcerou herečky Lenky Termerové (75). Mezi sestřenicemi nastalo na několik dlouhých let období ticha a na společenských akcích se jedna druhé vyhýbala. Opět se ale ukázalo, že rčení „čas vyléčí všechny rány“ skutečně v praxi funguje, a původně citově velmi raněná Klára si nakonec uvědomila, že nikdo nechtěl, aby to mezi nimi takto dopadlo.

„Život je někdy zajímavý a člověk nikdy neví, kam ho jeho cesty zavedou. Nám se sice stala tahle zapeklitá situace, ale ne proto, aby někdo někoho někomu odvedl. Proběhlo to velmi čistě. Spíše je to o tom, že člověk hledá partnera pro život, někoho, s kým si rozumí, s kým má stejné světy,“ posteskla si pak Klára v jednom z rozhovorů. Za minulostí udělala tlustou čáru a bok po boku s Marthou a Davidem se v roce 2017 objevila na karlovarském filmovém festivalu.

Fotogalerie
65 fotografií