Ochranka měla jasné rozkazy. Pokud by někdo očekával, že slavná zpěvačka, jako je Ewa Farna, se dostane kamkoliv, tak rozhodně ne v případě udílení cen České hudební akademie.

„Bohužel jsem v mobilu nemohla najít vstupenku, tak jsem ji musela hledat,“ prozradila Ewa, proč před zahájením přímého přenosu podupávala bezradně u vstupu.

Zachovala absolutní klid, po celou dobu byla na ochranu milá, a dokonce vtipkovala o vlastní hlouposti. „Je to zcela v pořádku. Rozhodně nejsem člověk, který očekává, že mě musí pustit bez vstupenky. Naopak velmi oceňuji profesionální přístup,“ okometovala zpěvačka trable po jejich vyřešení.

Na slávu dorazila bez manžela, který je pracovně zaneprázdněn, a tak si mohla užít večer ve společnosti kolegů z hudební branže.

Zesnulý Žbirka... Zabodoval čtyřikrát

Zesnulý slovenský zpěvák Miro Žbirka (†69) byl nominovaný celkem čtyřikrát. A porota nebyla skoupá. Uděleny mu byly in memoriam ceny v kategoriích Album, Skladba, Sólový interpret i Slovenské album.

Ceny si převzali Mekyho vdova Kateřina (56) a syn David (28). „Doufali jsme, že se podaří proměnit alespoň jednu nominaci, ale že všechny čtyři, tak tomu stále nemůžu věřit,“ svěřila dojatě Žbirková.

Svěráka uvedl prezident

Mezi speciální okamžiky slavnostního večera patřilo také přivítání nového člena andělské Síně slávy. Tím se letos stal Zdeněk Svěrák (87), tedy vůbec poprvé specializovaný autor písňových textů.

Do Síně slávy ho uvedl nečekaný host večera – nový prezident Petr Pavel. „Každý rok se snažíme o to, abychom legendy vstupující do Síně slávy potěšili nejen jejich uvedením, ale i osobou předávajícího. Bylo nám ctí na andělském pódiu přivítat pana Zdeňka Svěráka i pana prezidenta, který se této role zhostil. Je příjemná změna, že je ve vrcholné politice po letech znovu někdo se zájmem o kulturu,“ uvádí producentka Lucka Hájková z pořádající agentury.

Video
Video se připravuje ...

Ceny Anděl 2022: Vdova po Žbirkovi se synem posbírali ceny. David Turek

Fotogalerie
114 fotografií