ExVyVolený Pluto a další jeho kumpán David Soukup, Čech žijící v Lisabonu, prý v Brazílii založili rovnou celý podvodný gang.

V Lisabonu do call centra najali stovky chudých Brazilců žijících v portugalském hlavním městě, ti pak po telefonech lákali občany Brazílie k údajně výhodným investicím do akcií. Peníze si nechali poslat na účty a následně »investory« informovali, že kvůli poklesu trhů jejich peníze prostě zmizely.

„Ve skutečnosti nic neinvestovali, nýbrž rovnou zpronevěřili,“ popsali vyšetřovatelé.

Mnozí okradení jim dokonce svěřili další peníze v naději, že jim vydělají aspoň to, o co přišli... „Heslo ve firmě znělo: Myslete na sebe a své rodiny, na oběti zapomeňte,“ řekl brazilský policejní šéf Eric Sallum.

Brazilská policie a portugalská pobočka Interpolu v minulých týdnech pozatýkaly šest členů zločineckého gangu, jenže právě Pluto se před zatčením má ukrývat na Brněnsku, odkud pochází.

„Kontaktovali jsme ho před několika dny. Nyní je na svobodě, běží extradiční řízení. O jeho případném vydání musí rozhodnout justice,“ řekl redakci Seznam zprávy policejní mluvčí Ondřej Moravčík na adresu hledaného.

„Šéfy skupiny jsou David Soukup a rapper Daniel João Pluto. Víme, že hlavní mateřská kancelář sídlí v Brně, v AZ Tower. Nevíme ale, o koho přesně jde, to musí vyšetřit česká policie. Budeme ji o našich zjištěních informovat,“ popsala pro Seznam zprávy brazilská policie.

Redakce Blesku kontaktovala Pluta, který slíbil, že se ke všemu vyjádří, a máme ho ale kontaktovat později. V případě, že se ozve, zveřejníme jeho postoj co nejdříve.

Nenechte se okrást

Česká bankovní asociace odhaduje, že oproti loňsku bude letos počet pokusů o krádeže peněz z účtů dvojnásobný. Podvodníci používají stále modernější metody, jak z lidí vylákat peníze a nevzbudit přitom podezření. Dokážou například změnit telefonní číslo tak, aby budilo zdání, že volá banka či policie. Pak pod falešnou identitou při hovoru lidi přesvědčují, aby peníze uložili jinam nebo jim sdělili přístupové údaje k účtu.

Video
Video se připravuje ...

Eva z VyVolených se mění v plastovou panenku. Teď chce "vytunit" rodidla Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
18 fotografií